single
[3137,2]
270543

Hjulmand: “V določenih fazah smo preveč odprti v obrambi, Bayern nas je neusmiljeno kaznoval”

Avtor: Urban Kolman
2. 11. 2025, 12.24

Bayer Leverkusen je v 9. krogu Bundeslige doživel prvi prvenstveni poraz pod vodstvom Kasperja Hjulmanda. Varovanci danskega trenerja so morali priznati premoč Bayernu, ki je na Allianz Areni slavil s 3:0. To je bil hkrati prvi gostujoči poraz lekarnarjev v nemškem prvenstvu po 37 tekmah.

Danski strateg je po srečanju priznal, da si je Bayern zaslužil zmago: “Seveda so si zaslužili zmago. Na začetku tekme smo imeli dve odlični priložnosti, a smo nato v določenih trenutkih naredili preveč napak v obrambi. Da bi se izognili takim golom, moramo najti ritem in ravnovesje znotraj ekipe. V teh fazah igre smo preveč odprti v obrambi. Ekipe, kot je Bayern, to neusmiljeno kaznujejo. Tekmo bomo kot vedno, temeljito analizirali in nadaljevali z delom na nadzoru igre.”

Vezist Robert Andrich je dodal: “Mislim, da je bil avtogol nesrečen, ampak prvi in ​​drugi gol, na splošno je bila obramba preprosto preslaba. Seveda, če želiš na Allianz Areni priti do rezultata, moraš pokazati določeno trdnost, intenzivnost in voljo do zmage. Tega nam je manjkalo. Po drugi strani pa verjamem, da smo imeli kar nekaj lastnih priložnosti in zagotovo bi lahko dosegli gol. Žal tega ne moreš več spremeniti. Na koncu smo želeli oditi kot ekipa in pokazati čast ter karakter do samega konca. In mislim, da nam je to uspelo.”

Foto: Lukas Schulze/Bundesliga/Bundesliga Collection via Getty Images

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: Dramatičen konec sanj o napredovanju za slovenske prvake...Več

2

Studio ŠTV po prvem domačem porazu Zmajev v EuroCupu: ”Tovrstne tekme je doma potrebno dobiti” (VIDEO)...Več

3

Siliko Vrhnika do velike točke proti favoriziranim Ukrajincem (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

VIDEO: Bavarci prekinili niz Bayerja in dosegli že 15. zaporedno zmago...Več

2

Dudić po pokalnem šoku napovedal velik rez: ”Priložnost so dobili igralci, ki menijo, da lahko igrajo za Maribor”...Več

3

”Tekmo smo izgubili že v prvi četrtini”...Več