single
[2]
268919

Žlogar in Udovič: Slovenija je bila zrela za več, tekma je imela ogromen vložek! (VIDEO)

Avtor: Urban Kolman
14. 10. 2025, 11.42

Slovenija je v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2026 v Stožicah proti Švici prišla do nove točke. Varovanci Matjaža Keka so prikazali borbeno predstavo in kot prvi uspeli odvzeti točke odlični Švici. Kljub solidni predstavi Sloveniji že na tretji zaporedni tekmi ni uspelo doseči zadetka in dve tekmi do konca kvalifikacij zaseda tretje mesto v skupini B. Zaostanek za Kosovom je štiri točke.

O tekmi smo se v studiu pogovarjali tudi z dvema nekdanjima reprezentantoma Tončijem Žlogarjem in Sašo Udovičem. Žlogar je dejal: “Tekma brez golov, zelo taktična in dinamična. Švicarjem smo pustili zelo malo možnosti, da bi dosegli zadetek. Bili smo zelo kompaktni. Tekma, ki je imela velik vložek. Kot je dejal Svit Sešlar novembrske kvalifikacije, bodo tiste, ki bodo odločale. Šteje vsaka točka, a na koncu se bo seštevalo.”

“Imeli smo svoje trenutke, ampak ne morem se otresti občutka, da je bilo v tej tekmi nekaj več. Tako kot je bilo nekaj več tudi na Kosovu, kjer smo enostavno izgubili dve točki. In dejstvo glede hitropoteznih kvalifikacij je, da šteje vsaka točka in vsak gol. Danes z ozirom presenetljive zmage Kosova proti Švedski so se stvari dodatno zapletle,” je dodal Udovič.

VIDEO: Udovič in Žlogar po Švici

Video is not available for your country.

Video, foto: Šport TV

Zadnje video vsebine

1

Železarji po kazenskih strelih klonili proti Asiagu (VIDEO)...Več

2

Šok za Bayern: Augsburg utišal Allianz Areno in Münchenčanom zadal prvi ligaški poraz sezone (VIDEO)...Več

3

Nekdanji reprezentant: Če bo Cesar igral na posest, lahko Zajc pomaga, a to morda ne bo dišalo Šešku (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Pomlajeni Domžalčani tudi brez dolgoletnega kapetana optimistični: “Bolj kot lestvica je pomemben stalen napredek”...Več

2

NEURADNO: Slovenska nogometna reprezentanca dobila novega selektorja!...Več

3

Boban Marjanović: “Ilirijo sem izbral, ker ima mlade košarkarje, ki so talentirani in delavni” (VIDEO)...Več