single
[3194]
263649

PLT: Muke Domžal se nadaljujejo, v Ljudskem vrtu kar šest golov, v nedeljo obračun Olimpije in Kopra

Avtor: Lamin Diallo
15. 8. 2025, 22.25

V 5. krogu Prve lige Telemach nas čaka vroč nogometni konec tedna z obračuni, ki lahko močno premešajo razmerja na lestvici. Vrhunec nas čaka v nedeljo, ko bo na sporedu obračun med Olimpijo in Koprom. Spremljali ga boste lahko v neposrednem prenosu na Šport TV 1.

ChatGPT said:

Radomlje so v 5. krogu Prve lige Telemach doma premagale Primorje s 3:1 in prišle do tretje zaporedne zmage. Ajdovci so sicer povedli z golom Matica Zavnika v 70. minuti, a so varovanci Jugoslava Trenčovskega odgovorili z zadetkoma Mateja Malenška v 73. in 76. minuti, za piko na i pa je v 81. minuti poskrbel Jaša Martinčič. Malenšek je s petim golom v sezoni prevzel vodstvo na lestvici strelcev. Primorje je doživelo četrti zaporedni poraz, medtem ko so Radomljani z devetimi točkami tik pod vrhom lestvice.

Fazanerija je gostila spopad ekip, ki v novi sezoni še nista okusili zmage. Mura je poraz proti Celju pozabila z zanesljibo zmago nad Domžalami. Te so tudi po peti tekmi sezone ostale brez točke. Na zadnjem mestu lestvice po porazu s 3:0 zdaj za konkurenco zaostajajo še več.

Mariborčani so po slabšem uvodu v sezono z zmago v Ajdovščini nekoliko umirili pritisk, proti Bravu pa znova ostali brez zmage. V Ljudskem vrtu je padlo kar šest zadetkov, moštvi pa sta se ob remiju s 3:3 morali zadovoljiti z delitvijo točk.

Celjani se bodo po napredovanju v zadnji krog kvalifikacij za Konferenčno ligo, kjer jih čaka češki Banik iz Ostrave, pomerili z novincem v ligi Aluminijem. Po preteklih izkušnjah sodeč bo celjski strateg Riera skušal pred zadnjo stopničko za uvrstitev v ligakški del evropskega tekmovanja moštvo zarotirati in dati priložnost nogometašem, ki na povratnem obračunu z Luganom niso dobili priložnosti od prve minute. Gostovanje pri Šumarjih zagotov ne bo enostavno, saj so aktualni prvaki 2. SNL v 4. krogu v gosteh ugnali favorizirani Bravo.

Krog se bo zaključil z obračunom med ljubljansko Olimpije, ki se je z novim trenerjem prav tako uvrstila v zadnji krog kvalifikacij za Konferenčno ligo ter lanskoletnim pokalnim finalistom Koprom. Pred stožiško publiko se bo prvič predstavil Nizozemec Erwin van de Looi, Koper pa v Ljubljano prihaja z ogromno željo po zmagi, saj so v zadnjem krogu presenetljivo klonili proti Radomljam. Obračun si boste lahko v neposrednme prenosu ogledali na Šport TV 1, za vas pa smo pripravili tudi studijski uvod v srečanje, kjer bosta našemu voditelju Žigi Ikiću družbo delala bivša Zmaja Mustafa Nukić in Nik Kapun.

5. krog Prve lige Telemach

Petek, 15. avgust
Radomlje – Primorje 3:1

Soboto 16. avgust
Mura – Domžale 3:0
Maribor – Bravo 3:3

Nedelja 17. avgust
Aluminij – Celje
Olimpija – Koper, ob 19:30 na Šport TV 1

Foto: Sportida.com

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: ”Pred letom, dvema smo iz takšnih situacij matirali nasprotnike”...Več

2

Strateg zmajev Mitrović po romunskem skalpu: “Po tem, ko smo ujeli ritem, smo nadzorovali srečanje” (VIDEO)...Več

3

Studio ŠTV: “Koper ima Iličića, Olimpija pa igralca takšnega kova nima”...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Riera odgovarja na namigovanja o njegovem odhodu: ”Če se klubi zanimajo za nas, pomeni, da delamo dobro” (VIDEO)...Več

2

Od rešitelja do nebodigatreba: kako hitro nogomet pozabi...Več

3

VIDEO: Bavarci prekinili niz Bayerja in dosegli že 15. zaporedno zmago...Več