single
[1175]
262603

Eden najbolj zvestih pomočnikov Tadeja Pogačarja končuje kariero

Avtor: Blaž Magdič
3. 8. 2025, 13.07

Poljski kolesar Rafal Majka, v zadnjih letih eden najbolj zvestih pomočnikov slovenskemu šampionu Tadeju Pogačarju, je prek Instragrama napovedal, da bo po koncu sezone končal svojo kariero. Petintridesetletni kolesar UAE Emirates je novico sporočil pred dirko po Poljski, ni pa povedal, ali bo ta tudi njegova zadnja v profesionalni karieri.

Ta je trajala vse od leta 2011, ko jo je začel pri ekipi Saxo Bank. Gorski specialist je že leta 2013 zasedel sedmo mesto na Giru, na to je na “grand tourih” zabeležil še pet uvrstitev med najboljših deset, na Vuelti je bil enkrat tudi tretji. Etapne zmage ima tako s Toura kot z Vuelte, na dirki po Franciji je dvakrat osvojil pikčasto majico, z olimpijskih iger v Riu 2016 pa je domov prinesel bronasto odličje.

Na svojem računu ima trenutno 16 zmag, bil je tudi zmagovalec dirke Po Sloveniji. Poslovil se bo z majico poljskega državnega prvaka.

V drugem delu kariere se je izkazal kot izvrsten pomočnik, od leta 2021 je Pogačarju pomagal pri eni zmagi na Touru, pri dveh drugih mestih v Franciji in tudi zmagi na Giru.

 

Foto: Sportida.com
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Radomljanke sezono odpirajo s polnim izkupičkom, Olimpiji pa izenačenje preprečila vratnica (VIDEO)...Več

2

Analiza ŠTV: Čaroben večer mladega Letonje, to je tudi potrditev za trenerja Celja (VIDEO)...Več

3

Nukić in Vugdalić: Celje spočilo zvezdnike in dominiralo, Olimpija pred derbijem upa na čudež (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Gajser iskreno za ŠTV: “Še vedno se nisem povsem spoprijateljil z motorjem, želim biti čim prej sproščen” (VIDEO)...Več

2

Lastnik Maribora Ilicali ob začetku nove sezone brez ovinkarjenja: “Zanima nas le naslov prvaka” (VIDEO)...Več

3

Nukić: “Zahović bo tudi v težjih okoliščinah našel način, da bo Maribor zelo dober” (VIDEO)...Več