single
[1176]
262260

Iz družnske prikolice do rekordne uvrstitve: ”Če ne vozim dobro, oče ni zadovoljen, a prav to me žene naprej”(VIDEO)

Avtor: Lamin Diallo
30. 7. 2025, 09.02

Slovenski motokrosist Jan Pancar se tudi v tej sezoni v razredu MXGP pogumno bori proti najboljšim na svetu. To mu uspeva brez podpore tovarniške ekipe, brez ogromnih proračunov in brez profesionalne logistike. V 'paddocku' med visokotehnološkimi tovornjaki tovarniških moštev izstopa s svojo skromno postavitvijo, ki vključuje kombij, prikolico in predvsem neomajno voljo. Pancar bo znova na delu že ta konec tedna, ko bo na Šport TV 1 na sporedu VN Flandrije.

V Loket, kjer je minuli konec tedna nastopil na preizkušnji svetovnega prvenstva in dosegel svojo najboljšo karierno uvrstitev v posamezni vožnji (3. mesto) , je Pancar prispel po več kot 26 urah vožnje. Vse skupaj pa ostaja v krogu najbližjih, saj mu na vsaki dirki ob strani stoji oče.

VIDEO: Pripsevek o Janu Pancarju

”V avtu smo bili okoli 26, 27 ur. Samo zaradi te dirke. In potem se takoj vrnemo domov,” je po dolgi poti v Loket povedal Jan Pancar, ki med številnimi tovarniškimi ekipami s sodobnimi tovornjaki in polno logistično podporo še posebej izstopa.

Kljub skromnim pogojem pa se redno kosa z najboljšimi: ”Redno sem okoli deseterice, kar je super. Sem eden glavnih tekmovalcev brez tovarniške ekipe v karavani. Kdo ve, morda si v prihodnosti prislužim mesto v tovarniški ekipi.”

A življenje samostojnega voznika ni lahko: ”To je v bistvu družinska zadeva. Skoraj vedno greva z očetom sama na dirke, včasih pride še mama pomagat. Ampak oče je precej strog. Če ne vozim dobro, mu ni všeč. Po svoje mi to daje še dodatno motivacijo, zato se res trudim dati vse od sebe.”

Vso opremo pripravljata sama. ”Za dirke imam samo ene amortizerje, ” je dejal Janov oče.

”Ponedeljek je običajno dan za počitek, torek do četrtek treniram – en dan na motorju, ostale dni v fitnesu. Oče je vedno z mano, skupaj pripraviva motor, vzmetenje, motorje … vse, ” je še dodal Jan.

Tudi potovanja so organizirana samostojno: ”Običajno v četrtek po očetovi službi štartava s prikolico in avtodomom, v petek pa sva že na prizorišču. Potem pa sledi vikend in dirka.”

VN Flandrije in nove Janove potegavščine boste lahko v nedeljo v živo spremljali na Šport TV 1!

Foto: TEM JP253 KTM Racing Team via Facebook

Zadnje video vsebine

1

Luka Mlakar: Če ne bi bil nogometaš, bi delal na kmetiji (VIDEO)...Več

2

VIDEO: Je bilo res potrebno? Napadalec Maribora zlomil roko vratarju Celja...Več

3

Tanrıvermiş po porazu: “Zaslužili smo si vsaj remi, liga se je šele začela” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

VIDEO: Bliskoviti Jan Pancar kot raketa do fantastičnega tretjega mesta na Češkem!...Več

2

VIDEO: Mariborčani premagali Domžalčane in z uvodno zmago sezone pokazali boljši obraz...Več

3

Na težko pričakovani povratek bo vseeno še treba počakati: Tim Gajser se namerava vrniti na VN Švedske...Več