single
[3]
259588

Slovenke potrte, a optimistične: “Ta reprezentanca bo še imela svoje priložnosti”

Avtor: Blaž Magdič
22. 6. 2025, 11.08

Po visokih pričakovanjih in optimističnih napovedih je slovenska ženska košarkarska reprezentanca evropsko prvenstvo sklenila že po skupinskem delu. Izkupiček Slovenk v Bologni sta dva poraza in pirova zmaga.

Izbrana vrsta, ki jo s klopi vodi Grk Georgios Dikaioulakos, je uvodoma nepričakovano klonila proti Litvi, kasneje se je izkazalo, da je bil prav ta poraz usoden v boju za napredovanje. V drugem krogu so #rakete izgubile še proti domači reprezentanci Italije, čeprav so se po zaostanku 25 točk uspele celo vrniti do vodstva, a na koncu je vendarle zmanjkalo nekaj natančnosti. Sobota je prinesla zadnjo, rezultatsko nepomembno tekmo proti Srbiji, ki jo je Slovenija prepričljivo dobila s 84:69.

“Po dveh porazih nam ni bilo lahko. Danes smo pokazale pravi karakter in zmagale za nas igralke in strokovni štab,” je po predčasnem koncu Eurobasketa povedala izkušena Eva Lisec, ki je ob Teji Oblak reprezentantka za najdaljšim stažem v aktualni zasedbi.

“Življenje gre naprej, enkrat zmagaš, drugič se kaj novega naučiš. Prepričana sem, da bo ta reprezentanca še imela svoje priložnosti,” je še dodala tridesetletnica, ki je na prvi tekmi dosegla 11 točk, na drugi 3, proti Srbiji pa je ob 4 točkah zbrala kar 11 skokov.

 

Foto: Davide Di Lalla – Unicode Images / Avalon via Guliver

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: ”Meja med samozavestjo in aroganco je zelo tanka”...Več

2

VIDEO: Izničili zaostanek 14 točk in s trojko ob zvoku sirene Nemcem zadali prvi poraz...Več

3

VIDEO: Riera zanj ni imel prostora, zdaj je MVP zmage nad Mariborom!...Več

Najbolj brano ta mesec

1

VIDEO: Slovenija kljub dvakratnemu vodstvu remizirala, gostje z evrogolom do končnega izida...Več

2

Kek: “Zdaj se vidi, kaj smo pustili na Kosovu, a vemo, kje smo, in treba bo tvegati več” (VIDEO)...Več

3

Zmaji presenetili Hapoel: Po preobratu do velike zmage (VIDEO)...Več