single
[3137]
258269

Mladi biser Reala na radarju dortmundske Borussie

Avtor: Aljaž Pirnat
6. 6. 2025, 15.22

Borussia Dortmund želi v poletnem prestopnem roku okrepiti svojo obrambno linijo, pri tem pa pogleduje proti španski prestolnici. Po poročanju uglednega športnega časnika Marca so Nemci oddali uradno ponudbo za komaj 18-letnega branilca madridskega Reala, Diega Aguada.

Gre za mladega, a nadarjenega nogometaša, ki nastopa za Realovo zasedbo do 19 let, hkrati pa že vzbuja zanimanje največjih evropskih klubov. Dortmund naj bi po informacijah španskih medijev za Aguada ponudil 6 milijonov evrov.

Aguado je sicer levičar, ki se lahko preizkusi tako na položaju osrednjega branilca kot tudi levega bočnega branilca, kar je točno tip igralca, ki ga rumeno-črni aktivno iščejo. V tem pogledu naj bi predstavljal dolgoročno zamenjavo oziroma alternativo Ramyju Bensebainiju.

Čeprav je Aguado svojo prvo profesionalno pogodbo s kraljevim klubom podpisal šele aprila letos – pogodba ga z Realom veže vse do leta 2029 – naj bi bili v Madridu bili pripravljeni prisluhniti ponudbam. Vprašanje pa je, ali bo ponudba Dortmunda v višini 6 milijonov evrov zadostovala in prepričala vodstvo kraljevega kluba, da se odpove enemu svojih najobetavnejših produktov mladinske šole.

Tudi v primeru, bosta kluba vendarle dosegla dogovor, je skoraj gotovo, da bo Real v pogodbo vključil tudi odkupno klavzulo, ki bi Madridčanom v prihodnosti omogočila odkup igralca nazaj.

Foto: Guliver Image

Zadnje video vsebine

1

Studio ŠTV: Gajser se letos ne sestavi, Herlingsu pa je pustil odličen motor (VIDEO)...Več

2

Studio ŠTV: Jan Pancar si zasluži tovarniško ekipo, a obstaja velika težava...Več

3

Ponesrečen nastop obeh Slovencev, zmaga odličnemu Coenenu (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

SP 2026: Mbappe podaljšal strelski niz, a preventivno zapustil zelenico, Francija prvi polfinalist...Več

2

Še pred leti igral v slovenski mladinski ligi, sedaj v izločilnih bojih SP živi svoje sanje...Več

3

Zahović: “Vrnitev Milaniča je bila ideja lastnikov, sprejel sem jo odprtih rok” (VIDEO)...Več