single
[4]
254715

Vratar zmajev dobil slovensko državljanstvo

Avtor: Aljaž Pirnat
23. 4. 2025, 18.41

Lukaš Horak, vratar slovenskih prvakov, hokejistov ljubljanske Olimpije, je danes prejel slovensko državljanstvo. Rojeni Čeh bo tako že v petek na derbiju proti Sij Acroni Jesenicam branil kot slovenski državljan, prav tako pa bo na voljo slovenskemu reprezentančnemu selektorju Edu Terglavu za svetovno prvenstvo, ki se bo s prizoriščem na Švedskem in Danskem začelo čez dobra dva tedna dni.

“To je izjemen trenutek za našega vratarja in za celotno organizacijo. Ponosni smo na njegovo odločitev, da postane slovenski državljan in sprejme odgovornost nastopanja za slovensko reprezentanco,” so sporočili iz ljubljanskega kluba.

Horak se je Olimpiji pridružil leta 2023 in hitro postal nepogrešljiv člen ekipe ter ljubljenec tivolskega občinstva. Novembra lani je podaljšal sodelovanje in bo v zelenem dresu nastopal tudi v sezonah 2025/26 in 2026/27.

Vir: STA
Foto: Sportida.com

Zadnje video vsebine

1

Studio ŠTV: “Koper ima Iličića, Olimpija pa igralca takšnega kova nima”...Več

2

V taboru zmajev po ničli na Bonifiki objokovali zapravljene priložnosti: “Rezultat ne pove celotne zgodbe” (VIDEO)...Več

3

VIDEO: Pet zmag v nizu je konec, Olimpija po preobratu Innsbrucka ostala praznih rok...Več

Najbolj brano ta mesec

1

VIDEO: Bavarci prekinili niz Bayerja in dosegli že 15. zaporedno zmago...Več

2

Dudić po pokalnem šoku napovedal velik rez: ”Priložnost so dobili igralci, ki menijo, da lahko igrajo za Maribor”...Več

3

”Tekmo smo izgubili že v prvi četrtini”...Več