single
[2085]
248815

Indian Wells povabil Venus Williams

Avtor: Marko Premrl
20. 2. 2025, 08.48

Nekdanja prva teniška igralka sveta Američanka Venus Williams je dobila posebno povabilo za nastop na teniškem turnirju serije masters 1000 v Indian Wellsu, ki bo na sporedu marca, poročajo agencije.

Zmagovalka sedmih turnirjev za grand slam ima na turnir slabe spomine. V karieri ga je po žalitvah leta 2001 ob zmagi njene mlajše Sestre proti Belgijki Kim Clijsters nato kar 15 let bojkotirala.

Venus Williams je polfinale 2001 proti sestri Sereni zaradi poškodbe predala. Javnost pa je podvomila v poškodbo in nato v finalu Sereno Williams najprej glasno izžvižgala. Sledila je vrsta neprimerni opazk, nasprotovanja pa se niso končala niti med podelitvijo nagrad najboljšim.

Mlajša od sester Williams je turnir bojkotirala 14 let in se vrnila leta 2015, Venus Williams pa leto dni kasneje.

Slednja je v karieri osvojila 49 turnirjev serije WTA v posamični konkurenci in tudi 24 zmag v igri dvojic. Ima kar pet olimpijskih kolajn, med katerimi so štiri zlate. Nazadnje je zdaj 44-letna Venus Willimas na turnirju nastopila marca lani v Miamiju.

Posebno povabilo za Indian Wells sta za nastop v moški konkurenci prejela tudi talentirana 18-letni Brazilec Joao Fonseca, ki je nazadnje dobil turnir v Buenos Airesu, in leto starejši domačin Learner Tien, pri ženskah pa Čehinja Petra Kvitova.

 

Foto: Sportida.com
Vir. STA

Zadnje video vsebine

1

Ekonom Brava, ki je poklicno skrbel tudi za svojega sina, reprezentanta Slovenije (VIDEO)...Več

2

VIDEO: Chicago utišal Kralje v domači dvorani, Kopitar brez točke...Več

3

Zmaga pred rekordom: LeBron zavestno prekinil osebni niz in odločil tekmo (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Riera po prvem evropskem porazu: “Individualno in tehnično letos še nismo odigrali tako slabe tekme” (VIDEO)...Več

2

Športni direktor Celja: “Riero bi premamili le klici evropskih velikanov”...Več

3

Tim Gajser: Leta s Hondo so bila vrhunska, a čas je da obrnemo nov list (VIDEO)...Več