single
[2]
228673

EURO: Slovaki poskrbeli za prvo presenečenje in na kolena spravili Belgijce

Avtor: Klemen Verlič
17. 6. 2024, 20.01

Slovaška nogometna reprezentanca je pripravila presenečenje v skupini E evropskega prvenstva v Nemčiji. V prvem krogu skupinskega dela je v Frankfurtu premagala favorizirano Belgijo z 1:0.

Slovaki so v prvem obračunu teh dveh reprezentanc na velikih tekmovanjih povedli v sedmi minuti prek Ivana Schranza, potem ko so si Belgijci privoščili veliko napako v svojem kazenskem prostoru.

Ti so imeli sicer manjšo premoč in večjo posest, a jim je predvsem ob zaključkih akcij zmanjkalo mirnosti ter nekaj sreče. Dva gola je dosegel Romelu Lukaku, a so oba sodniki razveljavili, prvega zaradi nedovoljenega položaja, drugega zaradi igranja z roko.

V skupini E je v Münchnu Romunija s 3:0 premagala Ukrajino, v skupini F pa bo ob 21. uri v Düsseldorfu še obračun Avstrije in Francije.

Foto: Vincent Kalut via Guliver
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Studio ŠTV: Ne glede na statuse v klubih, do oktobra bodo morali Slovenci delati na sebi!...Več

2

Polom mladih Slovencev, Norvežani slavili s petardo (VIDEO)...Več

3

Nogometni legendi o košarkarskem spektaklu: Slovenija raste, naj pade še Nemčija! (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Sanjski dom sanjskega dirkača: Tim Gajser odprl vrata luksuzne hiše in garaže (VIDEO)...Več

2

Nepopustljivi Slovenci v izdihljajih srečanja do velike točke proti Švedski (VIDEO)...Več

3

Dončić pred izločilnimi boji: “Mi upamo na medaljo, verjamemo vase” (VIDEO)...Več