single
[38]
226708

Tim Toplak evropski prvak v ju-jitsu

Avtor: Aljaž Pirnat
25. 5. 2024, 10.29

Tim Toplak je v borbah do 69 kg na članskem evropskem prvenstvu v Gelsenkirchnu v Nemčiji osvojil zlato medaljo in postal evropski prvak v ju-jitsuju, so sporočili iz krovne slovenske zveze.

Toplaku je žreb v prvi borbi namenil Danca Lunda Jacoba Mejborna, ki ga je Slovenec suvereno premagal s 50:0. V drugi je s 14:13 premagal Aleksa Radulovića iz Črne gore, v tretji pa Francoza Bena Alija Farido s 16:13 in se prebil v finale.

V dvoboju z izkušenim Dancem Jesperjem Kilbagom je bilo do konca izenačeno. Danec si je uvodu nabral nekaj prednosti, v nadaljevanju pa sta tekmovalca, ki se dobro poznata, izkoriščala taktične prednosti in slabosti ter nizala točko za točko.

V odločilnih sekundah je bil Toplak v zaostanku, a je Slovenec izvedel kombinacijo popolnega meta za ippon, zatem pa nasprotnika podredil v končni prijem, iz katerega ni bilo rešitve.

Toplak je z zmago utrdil svoj položaj na svetovni lestvici, kjer je bil pred EP drugi, in kvalifikacijski položaj za svetovne igre 2025, kjer je v svoji kategoriji na prvem mestu.

Vir: STA
Foto: Sportida.com

Zadnje video vsebine

1

Cvijanović: Koprčani boljši tekmec, Celjanom je zmanjkalo želje in ostrine! (VIDEO)...Več

2

Riera udaril po sodniku: “Bil je trinajsti igralec Kopra, NZS prosim, naj v prihodnosti ne sodi na naših tekmah” (VIDEO)...Več

3

Naslednik Jana Oblaka? Vidovšek Celju spet “ukradel” zmago (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Sešlar: “Igrali smo proti štirinajstim, igrišče je bilo suho, to danes ni bil nogomet” (VIDEO)...Več

2

Gajser pokazal, da je šampion tudi ob progi (VIDEO)...Več

3

“Pancar bi lahko pri KTM-u nadomestil Herlingsa!” (VIDEO)...Več

4

Pirati varno do zaklada...Več