single
[3]
225906

Crvena zvezda le še zmago oddaljena od končnega slavja

Avtor: Lamin Diallo
15. 5. 2024, 22.02

Košarkarji Crvene zvezde so na drugi tekmi finala regionalne lige Aba v Beogradu premagali Partizan z 80:73 (17:19, 38:38, 61:57). Crvena zvezda tako vodi z 2:0 v zmagah. Tretja tekma bo v nedeljo, ekipi igrata na tri zmage, morebitni četrta in peta pa 21. in 25. maja.

Prvi polčas beograjskega derbija je minil v izenačeni igri, Crvena zvezda je v drugi četrtini povedla s 36:28, toda Partizan je do konca polčasa tekmo postavil v začetno izhodišče.

V tretji četrtini so rdeče-beli znova pobegnili za sedem točk, toda tudi tedaj jim ni uspelo narediti odločilnega koraka, saj so črno-beli v zadnjih deset minut startali le z -4.

Tudi v uvodu zadnje četrtine so bili zvezdaši ves čas v rahli prednosti, so pa gosti vzeli minuto odmora po vodstvu domačih s 70:62 slabih sedem minut pred koncem. Novo minuto so vzeli tudi dve minuti pred koncem, ko je domača ekipa vodila že s 75:67.

Po tej je Crvena zvezda prišla tudi na +10, po prostem metu Branka Lazića na +11, ta pa je natančno izvajal proste mete tudi v zadnjih trenutkih in tako ohranjal prednost za drugo zmago.

Pri zvezdi je Nemanja Nedović dosegel 21 točk, pri Partizanu, ki je iz igre metal le 38-odsotno ter imel le osem asistenc, so trije košarkarji dosegli po 11 točk, z 12 pa je bil najboljši Jaleen Smith.

Vir: STA
Foto:

Zadnje video vsebine

1

Rakete Eurobasket končale z zasluženo zmago (VIDEO)...Več

2

Ajša Sivka: Sploh še nisem uspela dojeti vsega (VIDEO)...Več

3

Simao: “Priprave nam omogočajo, da se spoznamo in povežemo” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

URADNO: Delius si mane roke, zmajev dragulj za rekordno odškodnino zapušča Ljubljano (VIDEO)...Več

2

Slovenke nadoknadile zaostanek 24 točk, a ostale praznik rok (VIDEO)...Več

3

Zgodovinski uspeh, norija v garderobi in “Marjanca” (VIDEO)...Več