single
[11]
220769

Brignone dobila zadnji veleslalom sezone, Gut-Behrami osvojila mali kristalni globus

Avtor: Urban Kolman
17. 3. 2024, 13.02

Švicarka Lara Gut-Behrami je pričakovano z danes 10. mestom v Saalbachu osvojila karierni peti mali kristalni globus, prvič kot zmagovalka veleslalomskega seštevka. Slovenka Ana Bucik je v finalu popravila vtis, a je s 17. mestom zgrešila petnajsterico in točke, ki bi štele tudi za boljšo startno številko v prihodnji sezoni.

Na zadnjem ženskem veleslalomu v sezoni 2023/24 svetovnega pokala v alpskem smučanju je zmagala Italijanka Federica Brignone, ki je vodila že po prvi vožnji.

Drugo mesto je osvojila Alice Robinson (+1,36) iz Nove Zelandije, tretja je bila Norvežanka Thea Louise Stjernesund (+1,67).

Današnja tekma je odločala tudi o zmagovalki skupnega seštevka zime. Gut-Behrami je osvojila tudi veliki kristalni globus. Do konca sezone sta le še dve tekmi, superveleslalom in smuk. Gut-Behrami ima pred izzivalko Brignone 208 točk prednosti.

Vir: STA
Foto: Sportida.com

Zadnje video vsebine

1

Zaradi vdora navijačev prekinjen in odpovedan tudi praški veliki derbi (VIDEO)...Več

2

Pri Olimpiji močno obsodili navijaško početje, ki je predčasno prekinilo večni derbi: “To je popolnoma neprimerno, lahko bi oslepel!”...Več

3

Pirih po kaosu v Ljudskem vrtu: “Takšni dogodki ne sodijo na nogometna igrišča”...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Padla je odločitev: Maribor prekinil z Dudićem...Več

2

Rdeči karton za zakrivanje ust...Več

3

Evropa spoznala magijo Črnega gozda...Več