single
[3]
219864

James najboljši strelec v zgodovini Evrolige

Avtor: Lamin Diallo
7. 3. 2024, 22.11

Američan Mike James je novi najboljši strelec v zgodovini košarkarske evrolige. Košarkar Monaca je ob zmagi nad Crveno zvezdo z 98:80 dosegel 20 točk in na prvem mestu večne lestvice zamenjal Grka Vasiliosa Spanulisa.

Spanulis je v najmočnejši ligi v Evropi dosegel 4555 točk, James pa je z današnjim izkupičkom pri 4464 koših. Prvo mesto na lestvici si je zagotovil že v prvem polčasu, ko je dosegel 13 točk, za rekord jih je potreboval 12.

Prav ob košu, ko je presegel rekord, so prireditelji na kratko prekinili tekmo, ob čestitkah pa je Američan v dar dobil tudi žogo, s katero je koš dosegel. James je pred tem v evroligi igral tudi za Baskonio, Panathinaikos, milansko Olimpio in moskovski CSKA.

Sicer pa se je Monaco z današnjo zmago nad Beograjčani vsaj začasno prebil nas tretje mesto. Crvena zvezda, za katero slovenski center Mike Tobey v 11 minutah ni dosegel koša, pa je 16.

Veliko zmago pa so dosegli dvakratni nekdanji prvaki iz Turčije. Anadolu Efes je Bayern München ugnal s 109:86, blestel pa je Shane Larkin, ki je za zmagovalce dosegel 29 točk. Obe ekipi sta zdaj pri 12 zmagah in za zmago zaostajata za 10. Valencio.

Vir: STA
Foto: Guliver

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: ”Pred letom, dvema smo iz takšnih situacij matirali nasprotnike”...Več

2

Strateg zmajev Mitrović po romunskem skalpu: “Po tem, ko smo ujeli ritem, smo nadzorovali srečanje” (VIDEO)...Več

3

Studio ŠTV: “Koper ima Iličića, Olimpija pa igralca takšnega kova nima”...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Riera odgovarja na namigovanja o njegovem odhodu: ”Če se klubi zanimajo za nas, pomeni, da delamo dobro” (VIDEO)...Več

2

Od rešitelja do nebodigatreba: kako hitro nogomet pozabi...Več

3

VIDEO: Bavarci prekinili niz Bayerja in dosegli že 15. zaporedno zmago...Več