single
[15]
21069

Tini Maze medalja tokrat ušla za 25 stotink

Avtor: Rok Grilec
12. 2. 2015, 23.54

Po treh medaljah na svetovnem prvenstvu je Tina Maze v Beaver Creeku v veleslalomu zasedla peto mesto. Zmagala je Avstrijka Anna Fenninger.

Tina je po zlatih medaljah v smuku in kombinaciji ter srebru v superveleslalomu ostala v veleslalomu brez odličja in tako je bil pohod na dosežek Lasseja Kjusa,ki je leta 1999 prav v Vailu osvojil kolajne v vseh petih disciplinah končan. 

Že v prvi vožnji, ki jo je postavil njen trener Valerio Ghirardi, je Črnjanka – aktualna olimpijska prvakinja – za Fenningerjevo zaostala več kot sekundo. Za medaljo pa je zaostajala za dve desetinki.

V drugi vožnji je  naredila nekaj manjših napak in ni povsem ujela pravega ritma ter prišla na tretje mesto. Ob prihodu v cilj se je tudi držala za roko. V veleslalomu je prvič po letu 2007 ostala brez odra za zmagovalke na velikem tekmovanja. Tako v svoji paradni disciplini ostaja pri zlatem in srebrnem odličju na olimpijskih igrah ter naslovu svetovne prvakinje in dveh naslovih svetovne podprvakinje. Priložnost bo za novo medaljo slovenska šampionka imela v soboto na slalomu.

Foto: Šport TV

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: Tudi brez Wirtza in Xhake do zmage...Več

2

Luka Mlakar: Če ne bi bil nogometaš, bi delal na kmetiji (VIDEO)...Več

3

VIDEO: Je bilo res potrebno? Napadalec Maribora zlomil roko vratarju Celja...Več

Najbolj brano ta mesec

1

VIDEO: Bliskoviti Jan Pancar kot raketa do fantastičnega tretjega mesta na Češkem!...Več

2

VIDEO: Mariborčani premagali Domžalčane in z uvodno zmago sezone pokazali boljši obraz...Več

3

Na težko pričakovani povratek bo vseeno še treba počakati: Tim Gajser se namerava vrniti na VN Švedske...Več