[3137,2]
210509

2. 12. 2023, 10.05

Petnajsti krog 2. Bundeslige je odprl hamburški derbi vodilnih ekip St. Paulija in Hamburgerja. Domača zasedba St. Paulija je srečanje odprla boljše in v prvem polčasu povedla z 2:0. HSV se je v drugem vrnil in v roku dveh minut izenačil tekmo, ki se je končala z neodločenim izidom. Igralci gostujoče ekipe so tako rešili ponos vratarja Daniela Heuerja Fernandesa, ki je z neverjetnim avtogolom dosegel drugi zadetek fantov v rjavi.

Domača ekipa je povedla v 15. minuti, ko je kapetan Jackson Irvine s strelom po kotu lepo premagal vratarja Fernandesa. Dvanajst minut kasneje je sledila velika zmeda v obrambi gostov ob izvajanju gol avta. Branilec Ramos je žogo vrnil vratarju Fernandesu, njegova podaja je bila slaba in izgledalo je, da se žoga kotali v gol. Na koncu zavila mimo, a panični Fernandes je ob izbijanju dosegel avtogol za zgodovino.

V drugem polčasu sta za HSV zadela Robert Glatzel in Immanuel Pherai. Neodločen izid pomeni, da St. Pauli tudi po petnajstih tekmah ohranja status edine nepremagane ekipe v ligi in še vedno zaseda prvo mesto. HSV je prav tako ostal na drugem mestu, a ga lahko z zmago prehiti tretji Holstein Kiel.

Video, foto: Šport TV

1

Šimundža: “Čustva so naredila svoje, lahko bi bili boljši, ampak imamo tri točke” (VIDEO)...Več