single
[1180]
207873

Sao Paulo ostaja v koledarju Formule 1 vsaj do leta 2030

Avtor: Blaž Magdič
3. 11. 2023, 18.12

Vodstvo formule 1 in prireditelji dirke v Braziliji v Sao Paulu so sporočili, da so podaljšali sodelovanje do leta 2030. Dogovor sta strani razkrili danes pred začetkom dogajanja na dirkališču Interlagos, ki ta konec tedna gosti sprintersko in klasično dirko za SP formule 1.

Dirkališče v Braziliji, ki ima uradno ime Autodromo Jose Carlos Pace, je prizorišče dirk formule 1 že več kot 50 let. Sodi med najbolj značilna in prepoznavna prizorišča v koledarju. Prireditelji so ob podaljšanju sodelovanja napovedali nova vlaganja v prizorišče, da bi ga še izboljšali.

“Vesel sem, da ostajamo v Interlagosu do leta 2030. Brazilska dirka prinaša izjemno vzdušje tukajšnjih navijačev, sodi med najbolj priljubljene steze vseh v karavani in predstavlja vse, kar je v dirkanju lepega. Prepričan sem, da bomo vse te izkušnje v prihodnjih letih še nadgradili,” je dejal predsednik in izvršni direktor formule 1 Stefano Domenicali.

 

Foto: Sportida.com
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Dirigent islandske igre: “V čast nam bo igrati proti enemu od najboljših košarkarjev na svetu” (VIDEO)...Več

2

Slovenci v lov na drugo zmago: “Obramba Islandije Dončiću ustreza, a se moramo tekme lotiti brez podcenjevanja” (VIDEO)...Več

3

Padjen: “Vsi se trudimo Slovenijo dvigniti na najvišji nivo, atmosfera v garderobi je fenomenalna” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Sanjski dom sanjskega dirkača: Tim Gajser odprl vrata luksuzne hiše in garaže (VIDEO)...Več

2

Legenda brez dlake na jeziku: “Ko slišim izjavo selektorja, sploh ne vem, ali je sedel na klopi” (VIDEO)...Več

3

SLOVENIJA IMA EVROPO: Celjani bodo spet igrali konferenčno ligo! (VIDEO)...Več