single
[4]
205488

Jeseničani po podaljšku premagali Bregenzerwald

Avtor: Aljaž Pirnat
7. 10. 2023, 20.56

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige na domačem ledu po podaljšku premagali Bregenzerwald s 4:3 (1:1, 1:1, 1:1; 1:0).

Potem ko so Jeseničani sredi tedna prepričljivo v gosteh odpravili Fasso (8:1), je danes o zmagi odločal dodatni del igre. Bregenzerwald je v petek že gostoval v Celju in tudi tam izgubil po podaljšku, takrat je bilo 2:3.

Jeseničani so danes sprva lovili zaostanek, a je Eric Pance z zadetkoma v 11. in 21. minuti poskrbel za vodstvo. Niso pa ga zadržali, saj so gosti izenačili v 33. minuti. Za nov naskok je poskrbel Žan Jezovšek, ko je z igralcem več zadel v 56. minuti. A gosti so ob domači izključitvi poldrugo minuto pred koncem potegnili iz vrat Alexandra Schmidta, tveganje pa se je obrestovalo pičlih 13 sekund pred koncem, ko so tretjič na tekmi premagali Žana Usa.

Zmaga pa je nato le ostala doma, Jezovšek je z drugim golom na tekmi v 64. minuti zagotovil železarjem dve točki, s katerima so trenutno na drugem mestu lestvice.

Po današnji tekmi čaka Jeseničane naslednji izziv 12. oktobra, tekmec bo zasedba iz Vipitena.

Vir: STA
Foto: Sportida.com

Zadnje video vsebine

1

Gajser po padcu ostal brez stopničk, Pancar v drugo precej boljše (VIDEO)...Več

2

Pancar pred nadaljevanjem optimističen: ”Verjamem, da bom skozi sezono še boljši” (VIDEO)...Več

3

VIDEO: Gajser kljub bolečinam pred nedeljsko dirko z razlogi za optimizem...Več

Najbolj brano ta mesec

1

To ni Prva liga Telemach: Riera po le nekaj mesecih zapušča Eintracht...Več

2

Vitor Campelos: “Naslov prvaka več kot zaslužen, zdaj ciljamo na ligo prvakov!”...Več

3

Olimpija ostaja brez kapetana Doffa: “Ta klub bo vedno v mojem srcu”...Več