single
[2085]
195923

Mizerna forma Ribakine pred Wimbledonom

Avtor: Marko Premrl
22. 6. 2023, 09.10

Jelena Ribakina, ki je lani presenetljivo svoj prvi šampionski naslov na teniških turnirjih za veliki slam osvojila v Wimbledonu, se je manj kot dva tedna pred začetkom turnirja na sveti travi znašla v precejšnjih težavah. V Moskvi rojena Kazahstanka je izpadla že v drugem krogu turnirja WTA v Berlinu. Izločila jo je Hrvatica Donna Vekić.

Vekić, 23. na svetovni lestvici, je v osmini finala premagala drugopostavljeno Kazahstanko s 6:7 (1), 6:3, 6:4 in se prebila v četrtfinale.

Štiriindvajsetletna Ribakina, januarska finalistka OP Avstralije, je bila ena izmed favoritinj turnirja za grand slam v Franciji, a se je predčasno umaknila zaradi bolezni.

“Res sem vesela, da sem jo ne le premagala, ampak da sem tukaj v četrtfinalu,” je dejala Vekić.

 

Foto: Sportida.com
VIR: STA

Zadnje video vsebine

1

Tjaš Begić navdušuje v Italiji: Zadel tudi proti Palermu, Sampdorii pa je zmaga ušla v izdihljajih srečanja (VIDEO)...Več

2

Popolna dominacija v Vroclavu: Cedevita Olimpija razbila Slask (VIDEO)...Več

3

VIDEO: Diaz in Kane pokončala Hoffenheim, Bayern prekinil niz brez zmage...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Kako je United zopet postal … United...Več

2

”Mura je po velikosti tretji klub v Sloveniji”...Več

3

Pomlajeni Domžalčani tudi brez dolgoletnega kapetana optimistični: “Bolj kot lestvica je pomemben stalen napredek”...Več