194663

West Ham drugi zmagovalec konferenčne lige

Avtor: Urban Kolman
7. 6. 2023, 23.07

Nogometaši angleškega West Hama so zmagovalci tretjega kakovostnega razreda evropskih nogometnih pokalov. V finalu konferenčne lige so v Pragi z 2:1 (0:0) premagali Fiorentino in tako nasledili Romo, ki je v prejšnji sezoni dobila prvo izvedbo tega tekmovanja.

V finalu sta obe ekipi lovili prvo evropsko lovoriko po več desetletjih dolgi suši. Prekinili so jo Angleži, ki so pred tem osvojili pokal pokalnih zmagovalcev leta 1965. Fiorentina ostaja pri osvojenem pokalu pokalnih zmagovalcev iz leta 1961.

Za West Ham sta danes zadela Said Benrahma (62., 11-m) in Jarrod Bowen (90.), za Fiorentino pa Giacomo Bonaventura (67.).

1

2

3

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več