single
[2]
194325

Leon vendarle prišel na vrh in osvojil ligo prvakov Concacafa

Avtor: Marko Premrl
5. 6. 2023, 07.58

Nogometaši mehiškega Leona so zmagovalci lige prvakov konfederacije Severne in Srednje Amerike ter Karibov (Concacaf). Potem ko so že na prvi tekmi v domačem Leonu zmagali z 2:1, so dobili tudi finalno tekmo v Los Angelesu pred 22.413 gledalci z 1:0 ter se s skupnim izidom 3:1 veselili naslova.

Edini zadetek je na povratni tekmi v ZDA že v 20. minuti dosegel argentinski napadalec Lucas Di Yorio.

Z zmago se je končalo Leonovo dolgo čakanje, da okusi uspeh v glavnem klubskem tekmovanju v regiji Concacaf, potem ko je na turnirju leta 1993 še v starem formatu končal kot podprvak.

Zmaga pomeni, da se bo Leon uvrstil na letošnje klubsko svetovno prvenstvo Fife in tudi na razširjeno izvedbo dogodka z 32 ekipami, ki je v načrtu za leto 2025.

 

Foto: AP Photo/Marcio Jose Sanchez
VIR: STA

Zadnje video vsebine

1

Matić in Vučkić napovedujeta: Boj ranjenih levov, Slovenija mora najti namen v tekmi s Švedsko in ga predstaviti javnosti (VIDEO)...Več

2

Zmaji na domačem ledu strli južnotirolske lisice (VIDEO)...Več

3

Nizozemska tudi z igralcem manj pretrd oreh za mlade slovenske nogometaše (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Razpad identitete: kolumna o slovenski nogometni bedi, sobotnem ponižanju in klicu po prebujenju...Več

2

Pri Hondi se pripravljajo na obdobje po Timu Gajserju – prihaja večkratni svetovni prvak...Več

3

Riera odgovarja na namigovanja o njegovem odhodu: ”Če se klubi zanimajo za nas, pomeni, da delamo dobro” (VIDEO)...Več