single
[2085]
193105

Po Nadalu Roland Garros izpušča tudi Murray

Avtor: Urban Kolman
21. 5. 2023, 16.05

Britanski teniški igralec Andy Murray, nekdanji prvi igralec sveta, je zaradi izčrpanosti odpovedal udeležbo na letošnjem turnirju za veliki slam v Parizu. Šestintridesetletni Škot, ki je dvakrat slavil v Wimbledonu in enkrat na OP ZDA, se želi pripraviti na sezono turnirjev na travi, je danes poročal britanski BBC.

V ponedeljek se bodo začele kvalifikacije za turnir na pariškem pesku, glavni del turnirja pa se bo začel 28. maja.

Murray je ta teden v Bordeauxu izgubil proti dolgoletnemu tekmecu Švicarju Stanu Wawrinki, predčasno pa je izpadel tudi na turnirjih ATP v Rimu, Madridu in Monte Carlu.

Murray je na začetku tega meseca dejal, da ni prepričan glede igranja na Rolandu Garrosu, in za Guardian povedal: “Prav je, da v svojem trenutnem obdobju kariere dam prednost turnirjem, na katerih imam večje možnosti. Zdaj zaupam svojemu telesu, vendar se zavedam, da imam največ možnosti za uvrstitev v zadnje kroge v Wimbledonu.”

Murray se je leta 2016 prebil v finale Roland Garrosa, ko ga je premagal Srb Novak Đoković, naslednje leto pa je igral v polfinalu, ko ga je premagal prav Wawrinka.

Škot je leta 2019 prestal drugo operacijo kolka.

Že pred tem je nastop na pariškem turnirju odpovedal Španec Rafael Nadal, s 14. naslovi rekorder Roland Garrosa. Na OP Francije med drugimi ne bo niti Italijana Mattea Berrettinija in Avstralca Nicka Kyrgiosa.

Vir: STA
Foto: Sportida.com

Zadnje video vsebine

1

Tjaš Begić navdušuje v Italiji: Zadel tudi proti Palermu, Sampdorii pa je zmaga ušla v izdihljajih srečanja (VIDEO)...Več

2

Popolna dominacija v Vroclavu: Cedevita Olimpija razbila Slask (VIDEO)...Več

3

VIDEO: Diaz in Kane pokončala Hoffenheim, Bayern prekinil niz brez zmage...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Kako je United zopet postal … United...Več

2

”Mura je po velikosti tretji klub v Sloveniji”...Več

3

Pomlajeni Domžalčani tudi brez dolgoletnega kapetana optimistični: “Bolj kot lestvica je pomemben stalen napredek”...Več