single
[15]
187447

Neustrašna Ema Klinec v Vikersundu postavila nov svetovni rekord

Avtor: Šport TV
19. 3. 2023, 10.44

Slovenska skakalka Ema Klinec je na letalnici v Vikersundu v prvi seriji s 226 metri dosegla svetovni rekord in z 209,1 točke prepričljivo vodi. Nika Križnar, druga Slovenka, je šesta (193,5 m, 156,3 točke).

Druga je Norvežanka Sije Opseth (211 m, 191,6), tretja Katharina Althaus (194 m, 174,2), četrta pa Japonka Yuki Ito s tretjim poletom serije prek 200 m (200,5 m, 173,4).

Kot prva je na prvi uradni ženski tekmi v poletih doslej nastopila Japonka Yuki Ito, z 22 naletnega mesta je presegla 200 m. Kot deveta po vrsti je nastopila Križnar, kot zadnja, petnajsta, pa Klinec.

Pred slednjo je po prvi seriji le še Norvežanka Maren Lundby (186 m, 157,4).

Klinec je v soboto na treningu kot prva v zgodovini presegla 200 metrov, svetovna rekorderka pa je bila nato z 222 m Kanadčanka Alexandria Loutitt, katere dosežek pa je Klinec tokrat presegla.

Foto: Sportida.com
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Slovenec, ki je Drito že premagal: Celje je favorit, a pozor… (VIDEO)...Več

2

VIDEO: ”Bili so trenutki, ko so ljudje dvomili, kako bo po Rieri”...Več

3

Kvesič pred evropsko pomladjo odkrito za Šport TV: ”Z rezultati nismo zadovoljni, a moramo ohraniti pozitivno vzdušje” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Kako je United zopet postal … United...Več

2

”Mura je po velikosti tretji klub v Sloveniji”...Več

3

Pomlajeni Domžalčani tudi brez dolgoletnega kapetana optimistični: “Bolj kot lestvica je pomemben stalen napredek”...Več