single
[2]
182457

Bolezen preprečila nadaljevanje trenerske kariere, legendarni strokovnjak v pokoj

Avtor: Šport TV
27. 1. 2023, 11.32

Nizozemski nogometni strokovnjak Huub Stevens bo letos dopolnil 70 let, kot pa je povedal v pogovoru za časnik Express, je zaradi zdravstvenih težav že končal trenersko kariero, je poročala nemška tiskovna agencija dpa. Kot trener je med drugim z nemškim Schalkejem leta 1997 osvojil zdaj že nekdanji pokal Evropske nogometne zveze.

“Letos bom dopolnil 70 let, moje trenerske kariere pa je zagotovo konec. Pred kratkim sem imel vabilo enega nizozemskih klubov, toda ne bom več tvegal,” je povedal Stevens, ki se ne bo več pojavljal v uradnih funkcijah v nogometu. “Ljudje me lahko vedno vprašajo za mnenje, ampak to je to.”

Kot je dejal, je telo poslalo jasen opozorilni signal. “Odpeljali so me v bolnišnico, ker sem nenadoma začutil bolečine v prsih, diagnoza pa je pokazala perikarditis oziroma vnetje osrčnika,” je pojasnil Stevens. Simptomi takšnega vnetja so nenadne in ostre bolečine v prsih, lahko pa se pojavijo tudi v ramenih, vratu in hrbtu.

“To je bil jasen rumeni karton zame. Jasen znak, da moram še bolje skrbeti zase. Zdaj se počutim bolje in lahko celo lažje vadim,” je dodal Stevens.

Nekdanji nizozemski reprezentant je v karieri vodil številne klube, večkrat Schalke, sicer pa še Hertho Berlin, Köln, Hamburg, Stuttgart, Hoffenheim, Rodo, PSV, Red Bull Salzburg in Paok.

Vir: STA
Foto: Guliver Image

Zadnje video vsebine

1

Kriza Riere se poglablja, Dōan rešil točko (VIDEO)...Več

2

Ko partija izgleda izgubljena, Bayern izvleče jokerja in slavi (VIDEO)...Več

3

Kljub petim zaporednim porazom na pragu končnice: ”Sploh se še nismo pokazali v najboljši luči” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Bessone: “V napadu nam je zmanjkalo kakovosti, to je bila razlika med nami in Celjem” (VIDEO)...Več

2

Mario Kvesić eksluzivno za Šport TV: “Tudi v prihodnji sezoni ostajam v Celju!” (VIDEO)...Več

3

Gajser po težki nedelji: “Želim biti višje, dal sem vse od sebe, osvojil točke in gledam naprej”...Več