single
[2]
177025

Infantino želi dan Diega Armanda Maradone

Avtor: Klemen Verlič
25. 11. 2022, 20.34

Predsednik Mednarodne nogometne zveze Gianni Infantino je na slovesnosti ob drugi obletnici smrti enega najboljših igralcev vseh časov Diega Armanda Maradone predlagal, da na vsakem svetovnem prvenstvu pripravijo Maradonov dan v spomin na slavnega Argentinca, ki je imel po besedah Infantina velik vpliv na razvoj nogometa.

Kultni Argentinec je po srčnem zastoju umrl 25. novembra 2020 v starosti 60 let.

“Diego je nesmrten, z nami je. Ne samo, da se mu moramo pokloniti, ampak ga moramo tudi slaviti. Želel bi, da bi si odslej na vsakem svetovnem prvenstvu vzeli en dan za spomin na njega. Zaradi njega je toliko ljudi vzljubilo naš šport,” je dejal Infantino, poroča nemška tiskovna agencija dpa.

“Sem Italijan in navijač Interja. Nisem ne Argentinec ne navijač Napolija, a treba je priznati, da je Diego večkrat spravil Inter in druge italijanske klube v jok. Vseeno pa smo ga imeli radi. Bil je velik vodja v Argentini, Južni Ameriki in po vsem svetu. Moramo ga še naprej slaviti. Čustven sem, želel bi si, da bi bil tukaj na tem svetovnem prvenstvu. Je pa v naših srcih,” je še dejal Infantino, ki se je z Maradono večkrat srečal in kot pravi, sta postala dobra prijatelja.

Foto: Sportida.com
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: BVB prepričljiv pred domačimi navijači, do suverene zmage proti Freiburgu...Več

2

Studio ŠTV: Mojstrovina Mitrovskega, ta je kakovost, a potrebuje urejen klub in sistem, da izplava (VIDEO)...Več

3

Kriza Riere se poglablja, Dōan rešil točko (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Ko partija izgleda izgubljena, Bayern izvleče jokerja in slavi (VIDEO)...Več

2

Bessone: “V napadu nam je zmanjkalo kakovosti, to je bila razlika med nami in Celjem” (VIDEO)...Več

3

Gajser po težki nedelji: “Želim biti višje, dal sem vse od sebe, osvojil točke in gledam naprej”...Več