single
[2]
176555

Anglija pozor! Iran ima v vratih svetovnega rekorderja (VIDEO)

Avtor: Klemen Verlič
21. 11. 2022, 11.26

Nogometaši Irana bodo uvodno tekmo letošnjega svetovnega prvenstva v Katarju odigrali proti izbrani vrsti Anglije. Čeprav Angleži veljajo za zanesljive favorite obračuna pa ima tudi Iran skrito orožje - svojega vratarja.

Alireza Beiranvand v svoji lastni namreč drži prav poseben Guinnessov rekord. Gre za vratarja, ki je zabeležil najdaljši met žoge na uradni nogometni tekmi. To mu je uspelo na obračunu kvalifikacij za prejšnje svetovno prvenstvo oktobra leta 2016 proti Južni Koreji, ko je s svojim metom, dolgim več kot 61 metrov, začel protinapad svoje reprezentance. Ta pa se je končal z nenatančnim strelom Vahida Amirija, ki je Beiranvandu tako preprečil eno najbolj nenavadnih asistenc zadnjih let.

Beiranvand naj bi sposobnosti dolgega meta razvil že kot otrok, ko je z vrstniki tekmoval, kdo lahko najdlje vrže kamen. Njegova nogometna pot je sicer prava zgodba o uspehu. Že kot najstnik je namreč zapustil svoj dom v želji, da postane profesionalni nogometaš. Kmalu zatem je postal celo brezdomec ter delal v steklarni, avtopralnici in čistil ceste. Nekaj let zatem pa se bo z nekaterimi najboljšimi nogometaši sveta znova meril na mundialu.

Foto: Sportida.com
Vir: STA

 

Zadnje video vsebine

1

Matić in Vučkić napovedujeta: Boj ranjenih levov, Slovenija mora najti namen v tekmi s Švedsko in ga predstaviti javnosti (VIDEO)...Več

2

Zmaji na domačem ledu strli južnotirolske lisice (VIDEO)...Več

3

Nizozemska tudi z igralcem manj pretrd oreh za mlade slovenske nogometaše (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Razpad identitete: kolumna o slovenski nogometni bedi, sobotnem ponižanju in klicu po prebujenju...Več

2

Pri Hondi se pripravljajo na obdobje po Timu Gajserju – prihaja večkratni svetovni prvak...Več

3

Riera odgovarja na namigovanja o njegovem odhodu: ”Če se klubi zanimajo za nas, pomeni, da delamo dobro” (VIDEO)...Več