single
[3137]
172439

VIDEO: V otroštvu najboljša prijatelja, v Bundesligi večna rivala

Avtor: Klemen Verlič
8. 10. 2022, 09.05

Sobota prinaša težko pričakovani Der Klassiker. Med seboj se bosta v devetem krogu Bundesliga pomerili najuspešnejši nemški moštvi. Tekma med Bayernom iz Münchna in dortmundsko Borussio pa bo predstavljala tudi pomembno bitko dveh izjemnih mladih nogometašev.

Jude Bellingham pri Dortmundu in Jamal Musiala pri Bayernu sta že pri rosnih 19 letih nepogrešljiva člana svojih moštev. Anglež in v Angliji vzgojeni Nemec se dobro poznata že od malih nog, na zelenicah elitne Bundeslige pa iz kroga v krog dokazujeta, zakaj veljata za izjemna talenta svetovnega nogometa. Gre za vselej nevarna vezista, ki sta v nemškem prvenstvu na samem vrhu seznama nogometašev, na katere hkrati pazi več nasprotnikovih branilcev. Prav v manjšem prostoru se Musiala in Bellingham odlično znajdeta. Kaj najmlajšega kapetana Borussie in njegovega rivala dela tako zelo nevarna za tekmece pa izveste v podrobnejši analizi, ki smo jo pripravili pred derbijem Der Klassiker.

VIDEO: Primerjava Jamala Musiale in Juda Bellinghama

Borussia Dortmund – Bayern Munchen ob 18.25 na Š1. Studijski program že ob 17.30!

Foto: Guliver
Video: Šport TV

Zadnje video vsebine

1

Arnol potegnil črto pod uspešno sezono: “Naš način igre je tisti, ki je naredil razliko” (VIDEO)...Več

2

Bessone kljub klavrni sezoni ostaja optimističen za prihodnost: “Olimpijo bomo vrnili na vrh” (VIDEO)...Več

3

Konec izigravanja pravila U21, Mijatović za Šport TV: ”Če bi slovenski klubi vzgajali mlade igralce, do tega ne bi prihajalo” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

To ni Prva liga Telemach: Riera po le nekaj mesecih zapušča Eintracht...Več

2

Vitor Campelos: “Naslov prvaka več kot zaslužen, zdaj ciljamo na ligo prvakov!”...Več

3

Olimpija ostaja brez kapetana Doffa: “Ta klub bo vedno v mojem srcu”...Več