single
[3]
167788

Bečirović: “Zdaj tudi Američani razumejo, da jim Cedevita Olimpija omogoča vrnitev na evroligaško raven!” (VIDEO)

Avtor: Šport TV
20. 8. 2022, 10.44

Potem ko je leta 2019 prišlo do revolucionarne združitve Petrol Olimpije in zagrebške Cedevite, je klub poleg imena dobil tudi novo vodstvo. Za izgradnjo moštva Cedevite Olimpije je v zadnjih treh letih skrbel eden izmed najboljših slovenskih košarkarjev vseh časov Sani Bečirović. Pred začetkom nove sezone se je z 41-letnikom pogovarjala ekipa Šport TV-ja.

“Letošnje poletje je bilo najtežje do zdaj. Celo težje od samega začetka, ko je bilo na novo potrebno sestaviti ekipo. V lanski sezoni so vsi igralci pokazali, za kako vrhunske košarkarje gre. To se je poznalo tudi na njihovi vrednosti. Rad bi se zahvalil celotni upravi, da smo lahko uspešno izpeljali pogajanja z domačimi igralci in z vsemi novinci, ki so prišli v naš klub. Za nami je naporno poletje. Izjemno smo veseli in srečni s trenutno ekipo,” izzivov polno poletje v Ljubljani opisuje Bečirović.

V klubu so med drugim uspeli zadržati številne glavne akterje. V stožiški areni bodo tako tudi v naslednji sezoni igrali Alen Omić, Edo Murić in Zoran Dragić. Na zadovoljstvo vseh se jim je uspelo dogovoriti tudi z izjemnim organizatorjem igre Yogijem Ferrellom, toda ni bilo lahko. “Bilo je izredno težko. Yogi je nekoliko poseben v komunikaciji. Z Jurico Golemcem sva morala odpotovati v Ameriko. Pokazati smo mu, da na nanj računamo kot na enega izmed nosilcev igre. To je bilo ključno, da smo našli skupni jezik.”

Poleg obnovitve pogodbe s Ferrellom odmeva tudi prihod Josha Adamsa, ki je bil vseskozi na spisku Cedevitinih želja. “Vsako leto je bil izziv finančne narave. Adams je dobival ponudbe drugih klubov, ki so bile močnejše od naših. Toda letos je drugače. Začele so se širiti pozitivne govorice o naši organizaciji, dvorani in publiki. Zdaj tudi Američani razumejo, da je Cedevita Olimpija klub, ki ti omogoča vrnitev na evroligaški nivo.”

Za konec je športni direktor spregovoril tudi o ciljih in glavnih konkurentih v novi sezoni. Še več podrobnosti pa v spodnjem prispevku.

VIDEO: Pogovor s Sanijem Bečirovićem

Video is not available for your country.

Dogajanje okoli Cedevite Olimpije bo tema pogovora tudi v nedeljskem studiu 3, 4, Šport, kjer se nam bo pridružil naš strokovni sodelavec Luka Bassin.

Video: ŠTV
Foto: ŠTV

Zadnje video vsebine

1

Kapun in Žlogar: Večni derbi je vedno čustven, Olimpija in Maribor prihajata v pozitivni formi! (VIDEO)...Več

2

Kapun in Žlogar: Igra Kopra narejena za Iličića, naredi več kot pokaže GPS! (VIDEO)...Več

3

Studio ŠTV: Ruedl material za prodajo? Serijsko zabija in ima podporo kluba! (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Po stopinjah Gajserja: Brata Coenen delita svojo pot do prve dirke (VIDEO)...Več

2

Kako je United zopet postal … United...Več

3

”Mura je po velikosti tretji klub v Sloveniji”...Več