single
[9]
166923

Loeb bo naslednjič dirkal v Grčiji

Avtor: Urban Kolman
10. 8. 2022, 19.22

Devetkratni svetovni prvak v reliju Sebastien Loeb, ki je to sezono na dirkalnih progah SP občasen gost, je dejal, da bo njegova naslednja dirka reli Acropolis v Grčiji v septembru, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

Na Twitterju je 48-letni Francoz zapisal: “Deset let kasneje spet na reliju: @AcropolisRally.” V Grčiji je zmagal trikrat, v letih 2005, 2008 in 2012.

Francoz, ki vozi za Ford, je januarja zmagal na otvoritvenem reliju sezone v Monte Carlu ter s 47 leti in 10 meseci postal najstarejši zmagovalec svetovnega prvenstva v reliju.

Od takrat je dirkal na četrti tekmi SP na Portugalskem, kjer je predčasno končal v 11. etapi. Na šesti dirki v Keniji je končal na osmem mestu.

V Grčiji bo dirka potekala od 8. do 11. septembra. Loebu bo tudi tokrat družbo delala sovoznica Isabelle Galmiche.

Vir: STA
Foto: EXPA/ Eibner-Pressefoto/ Bermel via Sportida.com

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: Menjave vratarjev niso pogoste, Riera ima očitno težave s Silvo (VIDEO)...Več

2

Dabanovič: Maribor in Celje zadovoljna z remijem, manjkal je “faktor X” (VIDEO)...Več

3

Studio ŠTV: “Zadnji korak je najtežje storiti, Olimpija mora s kakovostjo “zbrcati” žogo v gol za naslov” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Gajser s sporočilom iz bolnišnice: To je žal motokros (VIDEO)...Več

2

Sešlar: “Igrali smo proti štirinajstim, igrišče je bilo suho, to danes ni bil nogomet” (VIDEO)...Več

3

Gajser pokazal, da je šampion tudi ob progi (VIDEO)...Več