single
[3]
16271

Dončić z Realom do pokalnega naslova

Avtor: Rok Grilec
19. 2. 2017, 21.34

Slovenski košarkar Luka Dončić še naprej navdušuje v dresu madridskega Reala. S kraljevskim klubom je v španskem pokalnem tekmovanju v finalu v Vitorii s 97:95 premagal Valencio.

Za Real je bila to že četrta zaporedna pokalna lovorika, skupaj pa že 27. V polfinalu je s 103:99 premagal Baskonio, na tej tekmi pa je bil Dončić s 23 točkami, kolikor jih je dosegel tudi Sergio Lull, tudi najbolj učinkovit igralec madridske ekipe. Ob tem je imel še šest skokov in tri podaje, medtem ko Jaka Blažič za Baskonio ni igral.

V drugem polfinalu je Valencia s 76:67 presenetila Barcelono, v finalu pa je namučila tudi Real. Najboljši strelci finalnega obračuna so bili Bojan Dubljević z 28 točkami v ekipi Valencie ter Sergio Lull z 22 in Anthony Randolph z 20 v vrstah aktualnih španskih pokalnih zmagovalcev.

 

 

Foto: Šport TV

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: Gajser po manjšem padcu v Aguedi ostal brez stopničk, Herlings dobil obračun s Coenenom...Več

2

VIDEO: Grozljiv padec vodilnega v kvalifikacijah, danes na delu tudi Gajser in Pancar...Več

3

Sešlar o prihajajoči sezoni: “Pot do naslova bo zagotovo težja kot lani” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

SP 2026: Vikingi izločili Slone, Galski petelini proti rumeno-plavi zasedbi...Več

2

Še pred leti igral v slovenski mladinski ligi, sedaj v izločilnih bojih SP živi svoje sanje...Več

3

Zahović: “Vrnitev Milaniča je bila ideja lastnikov, sprejel sem jo odprtih rok” (VIDEO)...Več