[5]
160968

4. 6. 2022, 16.02

V petek sta se na prvi finalni tekmi madžarske rokometne lige pomerila Pick Szeged in Veszprem. Na obračunu z velikim slovenskim pridihom, v vrstah Pick Szegeta igrajo Matej Gaber, Borut Mačkovšek, Mario Šoštarić, Nik Henigman in Dean Bombač, pri Veszpremu pa lahko najdemo Blaža Blagotinška in Gašperja Marguča, sta bila na koncu bolj vesela slednja. Veszprem je namreč v gosteh slavil zmago z minimalno prednostjo. Srečanje se je končala z izidom 29:28.

Na obračunu ste gledalci lahko videli obilico zanimivih dogodkov. Eden izmed teh se je zgodil v 23. minuti drugega polčasa. Tedaj je Yahia Omar imel odlično priložnost za hiter zadetek iz protinapada. Toda preden bi se Egipčan lahko znašel v priložnosti za zadetek, ga je z ”drsečim štartom” po nogometno zaustavil vratar Szegeta Roland Mickler.

Sodniška ekipa si je nato v počasnem posnetku še enkrat ogledala prekršek, a se ni odločila za rdeči karton domačega vratarja. Žoga je pripadla Szegetu.

Povratni obračun finala bo na sporedu naslednjo soboto. Tekmo si boste v neposrednem prenosu lahko ogledali samo na Šport TV.

Madžarska liga: Finale: Pick Szeged – Vezsprem, druga tekma v soboto 11. junij od 17:40 dalje na Š1!

Video, foto: Šport TV