[38]
160469

Savšek še četrtič najboljši v Evropi

29. 5. 2022, 13.44

Kanuist Beni Savšek nadaljuje serijo uspehov na največji tekmah. Na evropskem prvenstvu v Liptovskem Mikulašu je olimpijski prvak spet premagal vso konkurenco in osvojil svoj četrti naslov evropskega prvaka ter peto kolajno na evropskih prvenstvih, s čimer se je po številu posamičnih odličij na evropskih prvenstvih izenačil s Petrom Kauzerjem.

Na evropskih prvenstvih ima Slovenija tako že 15 zlatih kolajn, v Liptovskem Mikulašu pa je Savšek edini slovenski dobitnik odličja.

“Odlični občutki, že četrtič sem prvak. Na težki progi mi je uspela odlična vožnja, zdaj bom za nadaljevanje sezone še bolj motiviran,” je po uspehu organizatorjem še v čolnu dejal 35-letni Ljubljančan.

Luka Božič je zasedel 18. mesto, Eva Alina Hočevar pa je bila v polfinalu 11. mesto in je za las zgrešila finalni nastop.

1

Matej Mavrič Rožič za Šport TV: ”V Šeškovih očeh vidim željo po dokazovanju”...Več

2

Bayern našel novo hrvaško zvezdo: Devetnajstletnik za zadetek potreboval le štiri minute (VIDEO)...Več