156528

V finalu pokala FA se bosta spopadla Liverpool in Chelsea

Avtor: Kenny Jan
17. 4. 2022, 20.50

V finalu najstarejšega klubskega nogometnega tekmovanja na svetu, angleškem pokalu FA, se bosta pomerila Chelsea in Liverpool. Modri iz Londona so v nedeljo na Wembleyju z 2:0 premagali mestne tekmece Crystal Palace, medtem ko je že dan prej Liverpool s 3:2 ugnal moštvo Manchester Cityja.

Varovanci Thomasa Tuchela so se v prvem polčasu še mučili s tekmeci, v drugem pa so povedli prek Rubena Loftus-Cheeka v 65. minuti. Deset minut kasneje je bil po lepi akciji uspešen še Mason Mount. Chelsea bo v svojem desetem finalu lovil deveti naslov.

Liverpool je že v soboto premagal sinjemodre iz Manchestra s 3:2. Odločilen je bil prvi polčas, ki so ga varovanci Jürgena Kloppa dobili s 3:0. V drugem je vodilno moštvo angleškega prvenstva le še ublažilo poraz, za kaj več pa je zmanjkalo časa. ‘Redsi’ imajo v tem tekmovanju sedem zmag, v finalu pa bodo igrali petnajstič.

Jubilejni 150. finale v tem tekmovanju bo na sporedu 14. maja na Wembleyju.

1

Matko pred tekmo sezone: Ni boljše priložnosti za osvojitev naslova kot proti Olimpiji (VIDEO)...Več

2

3

1

Šeško se ne misli ustaviti, mojstrski zadetek tudi proti polfinalistom lige prvakov! (VIDEO)...Več