single
[4]
14699

IIHF: Zmanjšanje elitne skupine, več ekip v drugi?

Avtor: Rok Grilec
29. 4. 2017, 16.08

Predsednik Mednarodne hokejske zveze Rene Fasel je dejal, da v krovni hokejski zvezi (IIHF) razmišljajo o manjših spremembah pravil. Svetovno prvenstvo elitne skupine bi s 16 ekip zmanjšali na 14, skupino B oziroma SP divizije I pa s šestih moštev razširili na deset. S tem naj bi kakovostno pridobilo predvsem drugorazredno tekmovanje.

IIHF: Zmanjšanje elitne skupine, več ekip v drugi?

Nov format predvideva krčenje elitne skupine A in širjenje skupine B. “Turnir s petimi tekmami v zgolj tednu dni, to je preveč. Menim, da bi morali divizijo 1A razširiti,” je ob tem dejal Švicar.

Ob tem bo krovna hokejska zveza razmislila tudi o številu igralcev, ki lahko potujejo na prvenstvo. Na SP skupine A potuje 25 igralcev, na turnirjih nižje ravni pa le 22. “Mislim, da je tudi to treba spremeniti. Dovoliti bi morali vsaj 22 igralcev in tri vratarje na prvenstvih,” je še dejal Fasel. Ekipe namreč težko nadomestijo poškodovane igralce, ki poškodbe staknejo na turnirju samem.

 

 

Foto: iihf.com

Zadnje video vsebine

1

Gajser zmagovalec druge vožnje, boljši tudi Pancar (VIDEO)...Več

2

VIDEO: Zgodovinski slovenski dvojec v kvalifikacijah VN Italije tempo narekoval od starta do cilja...Več

3

Zlatko Zahović: Mariboru bomo vrnili vrednote, ki so bile nekoliko pozabljene (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Gajser in Pancar spisala zgodovino: Dvojna slovenska zmaga v kvalifikacijah VN Italije...Več

2

URADNO: Zlatko Zahovič je podpisal pogodbo z NK Maribor!...Več

3

Se moramo res posloviti od nogometne sambe?...Več