single
[2]
144882

Neverjetna pogodba za nekdanjega igralca Reala, vreden je milijardo evrov

Avtor: Marko Premrl
15. 12. 2021, 08.16

Španski prvoligaš Betis iz Seville je v teh dneh podaljšal pogodbo s svojim igralcem Sergiom Canalesom. Postavili so mu višino odkupne klavzulo, znaša milijardo evrov.

Tridesetletni Sergio Canales je postal najdražji igralec na svetu. Po novem sporazumu, ki ga je podpisal z Betisom, je zdaj vreden milijardo evrov. To je višina odkupne klavzule v pogodbi, ki ga veže s klubom z juga Španije do leta 2026.

Canales se je Betisu pridružil leta 2018 in je od takrat eden od nosilcev igre. Na 139 tekmah je vezist dosegel 27 golov in dodal še 20 asistenc.

Canales je bil v mladosti eden od upov Reala, a ni uspel prepričati vodilnih mož belega baleta. Njegova zgodba v Madridu je bila kratka, nato je igral še za Valencio in Real Sociedad. Poleg tega je še vedno občasni španski reprezentant.

Betis je sicer znan po podobnih potezah. Na prelomu tisočletja so za takrat rekordnih danes skoraj 30 milijonov evrov kupili Denilsona, ki je v pogodbi imel 12-letno odkupno klavzulo.

 

Foto: Sportida.com

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: Trije koraki in projektil iz 30m, vratar Werderja pa je poletel v prazno...Več

2

Presenečenje v Münchnu: Zadnjeuvrščeni Mainz odščipnil točko vodilnemu Bayernu (VIDEO)...Več

3

Borussia po spodrsljaju v Freiburgu zapravila priložnost za skok na drugo mesto (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

VIDEO: Victor Sanchez spregovoril o domnevni ponudbi NZS za vlogo selektorja Slovenije!...Več

2

Pretepeni, zbrcani in popljuvani...Več

3

Tim Gajser: Leta s Hondo so bila vrhunska, a čas je da obrnemo nov list (VIDEO)...Več