single
[1175]
138756

Ženska ekipa Ale BTC Ljubljana kmalu z novim lastnikom

Avtor: Šport TV
10. 10. 2021, 15.37

Kolesarsko moštvo UAE Team Emirates bo bodisi pred sezono 2022 bodisi 2023 prevzelo italijansko-slovensko žensko moštvo Ale BTC Ljubljana v svetovni seriji, poroča za kolesarstvo specializirani spletni portal Cyclingnews.

Po navedbah omenjenega spletnega medija je menedžer moštva UAE Švicar Mauro Gianetti potrdil namero po prevzemu, a ni mogel zagotoviti, ali se bo to zgodilo že pred sezono 2022. Za moštvo, sponzorirano s kapitalom iz Združenih arabskih emiratov, dirkata tudi dva Slovenca, prvi kolesar lestvice Mednarodne kolesarske zveze (Uci) Tadej Pogačar in Jan Polanc.

Novo moštvo bo še naprej tekmovalo v svetovni seriji ženskega kolesarstva, ekipe pa ne bodo pretirano spreminjali, še poroča Cyclingnews. Trenutno sta del moštva dve slovenski kolesarki, Urša Pintar in Eugenia Bujak, a obema po koncu letošnje sezone poteče pogodba.

V letošnji sezoni je ekipa Ale BTC Ljubljana na lestvici Ucija na četrtem mestu, najboljša posameznica pa je Švicarka Marlen Reusser na šestem. Toda specialistka za vožnjo na čas bo v letu 2022 dirkala za najboljšo ekipo na svetu SD Worx.

Vir: STA
Foto: Sportida

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: ”Pred letom, dvema smo iz takšnih situacij matirali nasprotnike”...Več

2

Strateg zmajev Mitrović po romunskem skalpu: “Po tem, ko smo ujeli ritem, smo nadzorovali srečanje” (VIDEO)...Več

3

Studio ŠTV: “Koper ima Iličića, Olimpija pa igralca takšnega kova nima”...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Riera odgovarja na namigovanja o njegovem odhodu: ”Če se klubi zanimajo za nas, pomeni, da delamo dobro” (VIDEO)...Več

2

Od rešitelja do nebodigatreba: kako hitro nogomet pozabi...Več

3

VIDEO: Bavarci prekinili niz Bayerja in dosegli že 15. zaporedno zmago...Več