single
[9]
13855

Mikkelsen zaenkrat le z začasno rešitvijo

Avtor: Rok Grilec
24. 12. 2016, 23.26

Odhod ekipe Volkswagen iz svetovnega prvenstva v reliju je vse voznike nemške ekipe prisilil v hitro iskanje rešitev pred novo sezono, ki se bo začela že sredi januarja 2017. Svetovni prvak Francoz Sebastien Ogier in Finec Jari-Matti Latvala sta našla novi ekipi za celotno sezono, letos tretji v SP Norvežan Andreas Mikkelsen pa ne.

Novembra je Volkswagen sporočil, da ne bo nadaljeval dirkaškega programa v svetovnem prvenstvu v reliju, kjer so po zaslugi Ogierja Nemci kraljevali zadnje štiri sezone. Francoz je kmalu našel nove delodajalce, pridružil se je Fordovi ekipi M Sport, nekaj dni zatem je Latvala sporočil, da bo v prihodnje vozil za Toyoto, ki se po desetletju in pol premora spet vrača v SP.

Le Mikkelsen ni našel nove ekipe in kaže, da bo leto 2017 zanj nekakšno leto premora. Potem ko je je še pred enim mesecem zmagal na zadnjem reliju letošnje sezone, je tri tedne pred začetkom nove brez pogodbe s kakšno močno ekipo. “Ko se je Volkswagen umaknil, je nenadoma zmanjkalo sedežev v SP. V sezoni 2017 bom tako skušal ohranjati formo in poiskati pravo ekipo, s katero bom v letu 2018 lahko napadel vrh relija,” je v pogovoru za spletno stran wrc.com dejal 27-letni Norvežan.

“Ne vem, kaj mi bo nova sezona prinesla. A skušal se bom udeležiti kar največ dirk, načrtujem pa udeležbo na nekaj določenih tekmovanjih,” je še dejal Mikkelsen. Prvi na seznamu je Monte Carlo, ki se ga bo udeležil z dirkalnikom Škoda Fabia. “Po eni strani je tako, kot da sem se vrnil domov. Kariero sem začel s to znamko in bil dvakrat prvak v prvenstvu IRC, kar mi je odprlo vrata k Volkswagnu,” pravi norveški dirkač.

Njegov menedžer Erik Veiby pa je izrazil presenečenje, da tretji najboljši na svetu ne more dobiti sedeža v ekipi za vso sezono: “Biti pred začetkom sezone 2017, ko veš, da Andreas ne bo vozil, je kar malo nadrealistično. To je vendar dirkač, ki je zadnji premagal svetovnega prvaka Ogierja in ki je bil trikrat zaporedoma tretji v skupnem seštevku.”

 

 

Foto: Šport TV

Zadnje video vsebine

1

Rakete Eurobasket končale z zasluženo zmago (VIDEO)...Več

2

Ajša Sivka: Sploh še nisem uspela dojeti vsega (VIDEO)...Več

3

Simao: “Priprave nam omogočajo, da se spoznamo in povežemo” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

URADNO: Delius si mane roke, zmajev dragulj za rekordno odškodnino zapušča Ljubljano (VIDEO)...Več

2

Slovenke nadoknadile zaostanek 24 točk, a ostale praznik rok (VIDEO)...Več

3

Zgodovinski uspeh, norija v garderobi in “Marjanca” (VIDEO)...Več