single
[2085]
138339

Kaja Juvan na WTA lestvici rekordno visoko

Avtor: Blaž Magdič
4. 10. 2021, 13.28

Dvajsetletna Ljubljančanka Kaja Juvan je priplezala do rekordne uvrstitve na teniški lestvici WTA - 90. mesta. Dolgo časa najboljša slovenska igralka, 30-letna Polona Hercog iz Maribora, pa je zdrsnila za 22 mest in je zdaj tako nizko na lestvici, na 123. mestu, kot ni bila že vse od začetka profesionalne poti pred trinajstimi leti.

Juvanova je vknjižila točke za dobre predstave v zadnjih tednih. Sredi septembra je blestela na turnirju WTA v Portorožu, minuli teden pa se je izkazala v Kazahstanu. V primerjavi s prejšnjo lestvico je pridobila štiri mesta in za eno izboljšala svojo do zdaj najvišjo uvrstitev. Pred njo je od Slovenk le Tamara Zidanšek, ki ostaja na 33. mestu.

Hercogova je nazadnje nastopila na odprtem prvenstvu ZDA v začetku septembra, letos je od 28 dvobojev dobila le enajst, posledično pa so se slabe igre prenesle na lestvico WTA. Mariborčanka je bila vse od leta 2008, ko se je prvič prebila med sto najboljših igralk na svetu, s kratko izjemo zaradi poškodbe (2016) članica elitne stoterice. Prejšnji teden je zdrsnila na 101. mesto, ta teden pa je padla na 123.

Na vrhu ni sprememb; vodilna igralka na svetu ostaja Avstralka Ashleigh Barty, druga je Arina Sabalenka iz Belorusije, tretja pa Čehinja Karolina Pliškova. Španka Garbie Muguruza je z naslovom v Chicagu skočila na šesto mesto, Grkinja Maria Sakari je prišla do zanjo rekordnega devetega mesta, Japonka Naomi Osaka pa je po štirih sezonah med najboljšimi desetimi igralkami padla na 12. mesto.

Lestvica WTA (4. oktober):
  1.  (1) Ashleigh Barty (Avs)               9077
  2.  (2) Arina Sabalenka (Blr)              7115
  3.  (3) Karolina Pliškova (Češ)            5285
  4.  (4) Iga Swiatek (Pol)                  4756
  5.  (5) Barbora Krejčikova (Češ)           4668
  6.  (9) Garbine Muguruza (Špa)             4595
  7.  (6) Jelina Svitolina (Ukr)             4376
  8.  (8) Sofia Kenin (ZDA)                  4190
  9. (10) Maria Sakari (Grč)                 4055
 10. (12) Belinda Benčič (Švi)               3835
...
 33. (33) Tamara Zidanšek (Slo)              1841
 90. (94) Kaja Juvan (Slo)                    862
123.(101) Polona Hercog (Slo)                 635
286.(284) Dalila Jakupovič (Slo)              225
...

 

Foto: Sportida.com
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Analiza ŠTV: Maribor še vedno ne ponuja napadalnih variant, preveč je prepuščeno naključjem! (VIDEO)...Več

2

Pri Mariboru puško že vrgli v koruzo: “Da Celjani ne bi postali prvaki, bi se moral zgoditi mali čudež”...Več

3

Celjani po evrogolu Nieta dobili štajerski derbi in napravili ogromen korak proti naslovu prvaka (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Gajser v Andaluziji po sijajni drugi vožnji do prvih stopničk z Yamaho, Lucas Coenen razred zase (VIDEO)...Več

2

Liverpool zapušča največji vseh časov?...Več

3

Slovenski kadeti napolnili mrežo severnomakedonskih vrstnikov (VIDEO)...Več