single
[3]
131650

Poleg Slovenije na OI še Italija, Nemčija in Češka

Avtor: Klemen Verlič
5. 7. 2021, 08.34

Češki košarkarji so na kvalifikacijskem turnirju v kanadski Victorii na finalni tekmi visoko premagali Grke s 97:72 in si zagotovili zadnjo vozovnico za letošnje poletne olimpijske igre med 24. julijem in 9. avgustom v Tokiu.

Junak finalnega dvoboja na kanadskem turnirju je bil nekdanji košarkar ljubljanskega Slovana Jan Vesely, ki je Grkom nasul 16 točk, hkrati pa je pobral osem žog pod obema obročema ter zbral po pet podaj in ukradenih žog. Poleg njega se je izkazal Patrik Auda z 20 točkami in sijajnim metom iz igre 8-9, pri Grkih pa je bil najbolj učinkovit Georgios Papagiannis s 14 točkami.

Poleg Čehov, ki bodo prvič nastopili na olimpijskih igrah, so si na štirih kvalifikacijskih turnirjih pot v japonsko prestolnico na svoje prve olimpijske igre zagotovili tudi Slovenci po zmagi v Kaunasu. Na turnirju v Beogradu so slavili Italijani, v Splitu pa Nemci.

Slovenija bo na letošnjem olimpijskem turnirju igrala v skupini C, v prvem delu tekmovanja pa se bo pomerila z Argentino, Japonsko in Španijo. V skupini A so Iran, Francija, ZDA in Češka, v skupini B pa Avstralija, Nigerija, Nemčija in Italija.

Foto: Šport TV
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Studio ŠTV: Ne glede na statuse v klubih, do oktobra bodo morali Slovenci delati na sebi!...Več

2

Polom mladih Slovencev, Norvežani slavili s petardo (VIDEO)...Več

3

Nogometni legendi o košarkarskem spektaklu: Slovenija raste, naj pade še Nemčija! (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Sanjski dom sanjskega dirkača: Tim Gajser odprl vrata luksuzne hiše in garaže (VIDEO)...Več

2

Nepopustljivi Slovenci v izdihljajih srečanja do velike točke proti Švedski (VIDEO)...Več

3

Dončić pred izločilnimi boji: “Mi upamo na medaljo, verjamemo vase” (VIDEO)...Več