single
[1175]
131323

Mohoriču kaotična etapa, Roglič izgubil stik z glavnino

Avtor: Šport TV
2. 7. 2021, 17.07

Slovenski kolesarski as Matej Mohorič je zmagovalec najdaljše etape na letošnji dirki po Franciji. Od Vierzona do Le Creusota (249,1 km) je bil 26-letnik iz Podblice najboljši iz ubežne skupine 29 kolesarjev, v ozadju pa sta v boju za rumeno majico precej časa izgubila Tadej Pogačar in Primož Roglič. Slednji je celo izgubil stik z glavnino.

Padca v prvi in tretji etapi sta očitno pustila velike posledice, saj 31-letni Kisovčan (Jumbo-Visma) ni mogel slediti ritmu na zadnjem zahtevnejšem vzponu v najdaljši etapi. Na koncu je zaostal 9:03 minute.

Nekaj mest je v boju za rumeno majico izgubil tudi Tadej Pogačar (UAE Team Emirates), ki se je v cilj pripeljal v razredčeni glavnini 5:15 minute za zmagovalcem Mohoričem (Bahrain Victorious). V skupnem seštevku je vodstvo obdržal Nizozemec Mathieu van der Poel (Alpecin Fenix). Drugi je Belgijec Wout Van Aert (Jumbo-Visma) z zaostankom 30 sekund. Najboljši Slovenec je v skupnem seštevku zdaj Mohorič (Bahrain Victorious) na četrtem mestu (+3:09), Pogačar pa je peti (+3:43). Roglič je z zaostankom 9:11 sekund izpadel iz najboljše trideseterice.

Mohorič, državni prvak v cestni preizkušnji je s 13. zmago v karieri dopolnil zbirko etapnih zmag na največjih pentljah. Leta 2017 je dobil najdaljšo etapo dirke po Španiji (207 km), leto kasneje pa je bil najboljši v prav tako najdaljši etapi dirke po Italiji (244 km).

Tudi tokrat si je posebej označil najdaljšo etapo Toura in postal tretji Slovenec z etapno zmago na največji kolesarski dirki. Štiri etapne zmage ima Pogačar, tri pa Roglič.

Obenem je Mohorič oblekel tudi pikčasto majico najboljšega hribolazca, potem ko je v zadnji tretjini današnje trase osvojil vse gorske cilje.

V soboto bo na vrsti prva prava gorska etapa od Oyonnaxa do Le-Grand-Bornanda (150,8 km).

Vir: STA
Foto: Sportida

Zadnje video vsebine

1

Arnol potegnil črto pod uspešno sezono: “Naš način igre je tisti, ki je naredil razliko” (VIDEO)...Več

2

Bessone kljub klavrni sezoni ostaja optimističen za prihodnost: “Olimpijo bomo vrnili na vrh” (VIDEO)...Več

3

Konec izigravanja pravila U21, Mijatović za Šport TV: ”Če bi slovenski klubi vzgajali mlade igralce, do tega ne bi prihajalo” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

To ni Prva liga Telemach: Riera po le nekaj mesecih zapušča Eintracht...Več

2

Vitor Campelos: “Naslov prvaka več kot zaslužen, zdaj ciljamo na ligo prvakov!”...Več

3

Olimpija ostaja brez kapetana Doffa: “Ta klub bo vedno v mojem srcu”...Več