single
[2085]
130000

V kvalifikacijah Wimbledona obstal tudi Rola

Avtor: Kenny Jan
22. 6. 2021, 21.20

Slovenski teniški igralec Blaž Rola je prav tako kot njegov rojak Blaž Kavčič obstal v prvem krogu kvalifikacij za nastop v Wimbledonu na tretjem grand slamu sezone. Premagal ga je 25. nosilec kvalifikacijskega turnirja, Italijan Federico Gaio s 6:4, 6:4. Dvoboj je trajal uro in 23 minut.

Dvoboj v jugozahodnem delu Londona v Roehamptonu, kjer se odvijajo kvalifikacije, sta odločila po en odvzem servisa v obeh nizih. Italijan, 145. igralec lestvice ATP, je v prvem nizu takoj v prvi igri odvzel servis 30-letnemu Ptujčanu, ki si je v celotnem obračunu priigral štiri priložnosti za “break”.

V osmi igri prvega niza 161. igralec sveta dveh ni izkoristil, Gaio pa je posledično dobil niz. V drugem je do odločilnega “breaka” Italijan prišel v peti igri, nato pa je imel Rola v deseti igri znova dve priložnosti za “rebreak”, a ju vnovič ni izkoristil.

Nekaj ur pred tem se je od možnosti za nastop v glavnem delu turnirja na sveti travi All England Cluba poslovil tudi Kavčič. Zanj je bil po treh nizih usoden Avstralec Bernard Tomic. Osemindvajsetletnik je bil boljši s 4:6, 6:4, 6:3, dvoboj pa je trajal uro in 56 minut.

Med posamezniki bo tako slovenske barve zastopal le Aljaž Bedene. V ženski konkurenci pa bodo v glavnem delu žreba nastopile polfinalistka OP Francije Tamara Zidanšek ter Polona Hercog in Kaja Juvan.

Vir: STA
Foto: Sportida

Zadnje video vsebine

1

Drama v Eredivisie: PSV na derbiju do zmage v podaljšku, Ajax ponovno izgubil, razlika le še točka (VIDEO)...Več

2

Peter Irt: “Organizatorjem je praktično vseeno za dirkače” (VIDEO)...Več

3

Benjamin Šeško: “Generalno gledano, je bila moja letošnja sezona pri Leipzigu dobra” (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Gajser s sporočilom iz bolnišnice: To je žal motokros (VIDEO)...Več

2

Sešlar: “Igrali smo proti štirinajstim, igrišče je bilo suho, to danes ni bil nogomet” (VIDEO)...Več

3

Gajser pokazal, da je šampion tudi ob progi (VIDEO)...Več