single
[2085]
119537

Naomi Osaka še drugič zmagovalka OP Avstralije

Avtor: Klemen Verlič
20. 2. 2021, 13.34

Japonka Naomi Osaka je finalu teniškega odprtega prvenstva Avstralije v Melbournu premagala Američanko Jennifer Brady s 6:4 in 6:3. Favorizirana Japonka, tretja nosilka turnirja, je po uri in 17 minutah igre osvojila četrti naslov na turnirjih za grand slam. Najboljša je bila na OP ZDA v letih 2018 in 2020 ter v Avstraliji leta 2019.

Bradyjeva je bila pred dobrimi petimi meseci na OP ZDA blizu presenečenja proti Osaki. Triindvajsetletna Japonka je dobila v polfinalu dvoboj po podaljšani igri uvodnega niza, potem pa je na poti do končne zmage v odločilnem tretjem nizu vendarle strla odpor Američanke.

Trenutno 24. igralka sveta ter 22. nosilka tokrat ni bila tako blizu zmage in je v finalu izgubila oba niza, sicer šele tretjega in četrtega v Melbournu. Bradyjeva je izgubila tretji medsebojni dvoboj z Osako, dobila je le prvega v New Braunfelsu.

Foto: Šport TV
Vir. STA

Zadnje video vsebine

1

Analiza ŠTV: Maribor še vedno ne ponuja napadalnih variant, preveč je prepuščeno naključjem! (VIDEO)...Več

2

Pri Mariboru puško že vrgli v koruzo: “Da Celjani ne bi postali prvaki, bi se moral zgoditi mali čudež”...Več

3

Celjani po evrogolu Nieta dobili štajerski derbi in napravili ogromen korak proti naslovu prvaka (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Gajser v Andaluziji po sijajni drugi vožnji do prvih stopničk z Yamaho, Lucas Coenen razred zase (VIDEO)...Več

2

Liverpool zapušča največji vseh časov?...Več

3

Slovenski kadeti napolnili mrežo severnomakedonskih vrstnikov (VIDEO)...Več