single
[38]
115087

Skupni stroški OI v Tokiu skoraj 13 milijard evrov

Avtor: Blaž Magdič
19. 12. 2020, 12.39

Skupni stroški olimpijskih in paraolimpijskih iger leta 2021 v Tokiu naj bi znašali okrog 15,4 milijarde dolarjev (12,6 milijarde evrov), je poročal japonski častnik Nikkei in se pri tem skliceval na vir iz organizacijskega odbora iger.

Uradnih podatkov o skupnih stroških še ni, kot poroča Nikkei, pa bodo največji delež pokrili organizacijski odbor (5,6 milijarde evrov), ostalo pa metropolitanske oblasti Tokia (5,5 milijarde evrov) in japonska vlada (1,7 milijarde evrov).

OI, ki so jih organizatorji skupaj z Mednarodnim olimpijskim komitejem (Mok) konec marca zaradi koronavirusne pandemije preložili na prihodnje poletje, bodo že zaradi prestavitve dražje najmanj za 267 milijard jenov (2,1 milijarde evrov), so v začetku decembra sporočili organizatorji.

Olimpijske igre bodo po novem urniku od 23. julija do 8. avgusta 2021, paraolimpijske igre pa od 24. avgusta do 5. septembra.

 

Foto: Šport TV
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

VIDEO: Trije koraki in projektil iz 30m, vratar Werderja pa je poletel v prazno...Več

2

Presenečenje v Münchnu: Zadnjeuvrščeni Mainz odščipnil točko vodilnemu Bayernu (VIDEO)...Več

3

Borussia po spodrsljaju v Freiburgu zapravila priložnost za skok na drugo mesto (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

VIDEO: Victor Sanchez spregovoril o domnevni ponudbi NZS za vlogo selektorja Slovenije!...Več

2

Pretepeni, zbrcani in popljuvani...Več

3

Tim Gajser: Leta s Hondo so bila vrhunska, a čas je da obrnemo nov list (VIDEO)...Več