single
[2]
104247

Zdravnik Lazia: Pozni termini tekem so katastrofalni za zdravje igralcev

Avtor: Klemen Verlič
26. 6. 2020, 18.25

Moštveni zdravnik Lazia Ivo Pulcini se je pritožil nad novimi termini tekem Serie A. Srečanja italijanskega prvenstva se po trimesečnem premoru zaradi koronavirusa namreč začenjajo pozneje, kar ima po besedah Pulcinija, katastrofalen učinek na zdravje in regeneracijo nogometašev.

Lazio je zadnje srečanje v Serie A odigral proti Atalanti. Tekma, ki se je začela ob 21.45 po lokalnem času, se je končala v prid nogometašev iz Bergama, ki so bili boljši s 3-2. Ne glede na končni rezultat pa je Pulcini vodstvo lige opozoril na negativne posledice, ki jih ima pozno igranje tekem na telesa igralcev.

“Srečanja začenjati ob 21.45 je z zdravstvenega vidika za nogometaše katastrofa. V tem ritmu bodo vsi povsem omagali, saj izgubljajo pomembne ure za regeneracijo. Izmučenost pa poleg slabše kakovosti igre poveča tudi možnost hudih poškodb. Liga z novimi termini tekem ogroža zdravje nogometašev,” je bil do vodstva Serie A kritičen Pulcini.

Foto: Šport TV

 

Zadnje video vsebine

1

Galebi za las preleteli volkove (VIDEO)...Več

2

Žogo pospravil v malo mrežico in svoji ekipi priigral zmago (VIDEO)...Več

3

Nekdanji klub Jake Bijola uspešno opravil generalko pred začetkom sezone (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Žan Karničnik: Najlepše je igrati tekme (VIDEO)...Več

2

VIDEO: Trener Simao tarča besnih Dragonsov, fizični obračun ni bil daleč!...Več

3

Celje s petardo v Stožicah zamajalo trenerski stolček zmajev (VIDEO)...Več