single
[9]
100881

Motociklistične VN Nizozemske ne bo konec junija

Avtor: Blaž Magdič
24. 4. 2020, 15.11

Organizatorji dirke motociklističnega svetovnega prvenstva za VN Nizozemske, predvidene za 28. junija v Assnu, so sporočili, da 90. izvedbe te dirke zaradi ukrepov države v boju proti pandemiji novega koronavirusa ne bo v predvidenem terminu.

Nizozemska vlada je namreč vsaj do 1. septembra prepovedala vsa večja zbiranja ljudi, zato organizatorjem dirke ni preostalo drugega, kot da jo vsaj prestavijo.

“Na žalost zadnji ukrepi naše vlade pomenijo, da je 90. VN Nizozemske prestavljena na jesen ali na prihodnjo sezono. O tem se moramo še dogovoriti s promotorji SP, Dorno Sports,” so v sporočilu za medije zapisali organizatorji.

Naslednja dirka na koledarju je VN Finske 12. julija, a zaradi trenutne situacije homologacija tamkajšnjega novega dirkališča KymiRing ne bo mogoča, tako da bo dirka zagotovo odpovedana, poroča francoski časnik L’Equipe.

Dirkači bi se tako v najboljšem primeru, če bo zdravstveno stanje po svetu to omogočalo, lahko zbrali 9. avgusta v češkem Brnu.

 

Foto: Šport TV
Vir: STA

Zadnje video vsebine

1

Bizaren prizor v Braziliji: Neymar po napaki sodnika zapustil igrišče (VIDEO)...Več

2

Konec izigravanja pravila U21, Mijatović za Šport TV: ”Če bi slovenski klubi vzgajali mlade igralce, do tega ne bi prihajalo” (VIDEO)...Več

3

Matondo pokvaril celjsko proslavo ob naslovu prvaka (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

To ni Prva liga Telemach: Riera po le nekaj mesecih zapušča Eintracht...Več

2

Vitor Campelos: “Naslov prvaka več kot zaslužen, zdaj ciljamo na ligo prvakov!”...Več

3

Olimpija ostaja brez kapetana Doffa: “Ta klub bo vedno v mojem srcu”...Več