single
[4]
80305

Finci in Kanadčani v boj za zlato kolajno

Avtor: Marko Premrl
26. 5. 2019, 09.54

Danes ob 20.15 se bo začelo odločilno dejanje hokejskega svetovnega prvenstva elitne skupine na Slovaškem. V Bratislavi se bosta v velikem finalu pomerili Kanada in Finska. Pred tem bo ob 15.45 tekma za bron med Češko in Rusijo.

V sobotnih polfinalih je Finska tesno z 1:0 premagala Rusijo, ki pred tem na SP še ni izgubila. V drugem polfinalu pa so bili Kanadčani bolj prepričljivi in so Češko premagali s 5:1.

Kanadčani bodo v finalu lovili tretji naslov v zadnjih petih letih, prvaki so bili nazadnje v letih 2014 in 2015, če bodo srebrni, pa bodo ponovili Pariz 2017.

Finska bo skušala priti do tretje zlate medalje, doslej so bili Finci svetovni prvaki v letih 1995 in 2011. Ko so naslov osvojili nazadnje, je bilo prvenstvo prav tako na Slovaškem.

Češka je sanje o zlati medalji, ki bi bila za to državo prva po letu 2010, končala v polfinalu. Zdaj bodo skušali v malem finalu dobiti vsaj prvo medaljo po letu 2012.

Še bolj razočarani pa so v ruskem taboru, kjer imajo po imenih najmočnejšo zasedbo na SP, toda v polfinalu niso znali premagali trdne finske obrambe in vratarja Kevina Lankinena. Na SP so do polfinala dosegli osem zmag v osmih tekmah, zdaj lahko namesto prvega zlata po 2014 sežejo največ do brona.

 

Tako finale kot tekmo za tretje mesto si boste lahko v živo ogledali na Šport TV 3. 

 

Foto: Šport TV
VIR: STA

Zadnje video vsebine

1

Analiza ŠTV: Maribor ne sme gledati proti Celju, analizirati mora predvsem sebe (VIDEO)...Več

2

VIDEO: Olimpija s sanjskim začetkom nove sezone, Dunajčanom nasula osmico...Več

3

Maribor po mojstrovini Soudanija do polnega izkupička proti Muri (VIDEO)...Več

Najbolj brano ta mesec

1

Tim Gajser na Kitajskem prvič po poškodbi na stopničkah! (VIDEO)...Več

2

Nepopustljivi Slovenci v izdihljajih srečanja do velike točke proti Švedski (VIDEO)...Več

3

Sanjski dom sanjskega dirkača: Tim Gajser odprl vrata luksuzne hiše in garaže (VIDEO)...Več