[38]
170467

1. Futsal liga: Po drugem krogu na vrhu Meteorplast Šic bar (VIDEO)

17. 9. 2022, 13.42

Ljutomerski Meteorplast Šic bar je po gostujoči zmagi proti Mlinšam s 5:3 v 2. krogu 1. SFL na domačem igrišču premagal še Dobrepolje s 4:0. Varovanci trenerja Roberta Grdovića so hitro povedli. V 3. minuti je za vodstvo poskrbel Rok Šnofl, v 8. pa je Tilen Rajter povišal na 2:0. Delo je gostitelju olajšal še Lazar Đorđević, ki je z avtogolom poskrbel, da je ljutomerski klub na odmor odšel s prednostjo treh zadetkov. Končni rezultat je 34. minuti s svojim drugim golom postavil Rajter.

Dobovec je po uvodnem remiju brez zadetkov proti Vrhniki prišel do prve zmage v sezoni. Ob koncu prvega polčasa je za minimalno vodstvo državnih prvakov poskrbel Teo Turk. V drugem polčasu pa se je izkazal Kristjan Čujec, ki je najprej v 30. minuti povišal vodstvo domačinov. Tri minute kasneje je Oplast z zadetkom Nejca Kovačiča zmanjšal zaostanek, a je zmago Dobovca v 38. minuti potrdil Čujec. To je bila deseta zaporedna zmaga Dobovca na medsebojnih tekmah.

V Zagorju sta si Mlinše in Sevnica razdelila plen in prišla do prvih točk v letošnji sezoni. Prvi polčas je pripadel domačim. Urban Pirnat je v 14. minuti s samostojnim prodorom Mlinše popeljal v vodstvo. Na 2:0 je povišal Patrick Osredkar, ki je izvrstno reagiral po podaji iz avta, ki so ga domačini izvajali z leve strani. V drugem polčasu so Sevničani najprej znižali, nato pa izenačili. Za znižanje je najprej poskrbel Sebastijan Šribar, ki je po strelu Dejana Pirca odbito žogo pospravil v mrežo. Tri minute pred koncem pa je za končnih 2:2 po podaji Sebastijana Drobneta zadel Kristjan Jordan.

Za presenečenje kroga so poskrbeli igralci Bronx Škofije, ki so doma s 3:3 remizirali z Siliko Vrhniko. Vrhničani so remizirali tudi v prvem krogu, ko so se z Dobovcem razšli brez golov. Domači Bronx, ki je v prejšnjem krogu visoko s 5:1 premagal Sevnico, je tudi tokrat povedel, ko je v 6. minuti zadel Aleksander Stanić. Vrhnika je hitro izenačila. Dve minuti zatem je zadel Jure Suban, takoj na začetku drugega polčasa pa so gosti prišli do vodstva z zadetkom Nika Klinca. V vsega dveh minutah so nato gostitelji preobrnili rezultat. V 31. minuti je izid poravnal Tilen Cupin, nekaj trenutkov kasneje pa je zadel še Nik Zajc. A veselje domačih ni trajalo dolgo, saj je le dve minuti zatem izid znova poravnal Max Vesel in s tem priboril točko Vrhničanom.

* Izidi, 2. krog:
– petek, 16. september:
Dobovec – Oplast Kobarid 3:1 (1:0)
1:0 Turk (19.), 2:0 Čujec (30.), 2:1 Kovačič (33.), 3:1 Čujec (38.);

Mlinše – Sevnica 2:2 (2:0)
1:0 Pirnat (14.), 2:0 Osredkar (19.), 2:1 Šribar (29.), 2:2 Jordan (37.);

Meteorplast Šic bar – Dobrepolje 4:0 (3:0)
1:0 Šnofl (3.), 2:0 Rajter (8.), 3:0 Đorđević (18./ag), 4:0 Rajter (34.);

Bronx Škofije – Siliko Vrhnika 3:3 (1:1)
1:0 Stanić (6.), 1:1 Suban (8.), 1:2 Klinc (21.), 2:2 Cupin (31.), 3:2 Zajc (33.), 3:3 Vesel (35).