[2]
64154

Serie A: Poraz SPAL-a, Empoli vzel točko Milanu

27. 9. 2018, 05.22

V dveh četrtkovih dvobojih so gledalci videli poraz SPAL-a proti Sassuolu, Jasmin Kurtić je za domačine igral do 68. minute, v 90. minuti je za goste zmago potrdil zimzeleni Alessandro Matri. Na večernem obračunu pa je Empoli, pri katerem Miha Zajc zaradi rdečega kartona ni imel pravice nastopa, gostil Milan in iztržil točko. Dvoboj se je končal z 1:1.

Josip Iličić je v 6. kolu pri Atalanti proti Torinu igral od 63. minute dalje, a tudi slovenski reprezentant ni našel poti do gola Torinčanov. Napoli je s 3:0 odpravil Parmo, pri kateri je znova celotno srečanje odigral Leo Štulac. Juventus je v šestem kolu doma gostil Bologno, ki je v 5. kolu presenetila Romo. Stara dama ni dovolila presenečenja, že v prvem polčasu 12. minuta in 16. minuta, sta zadetka dosegla Dybala in Matuidi.

V nadaljevanju šestega kola Serie A z dvoboji odigranimi v sredo, je Roma na dvoboju proti Frosinoneju nekoliko pomirila svoje navijače, Rimljani so slavili s 4:0.

Strelski niz nadaljuje tudi napadalec Genoe, Krzysztof Piatek proti Chievu, pri katerem je Valter Birsa na zelenico vstopil v 55. minuti je zadel že šestič v letošnji sezoni. Še bolj impresiven je podatek, da je Poljak zadel na vseh dvobojih letošnje sezone. S šestimi zadetki v Serie A je tudi najboljši strelec lige, na drugem mestu je Lorenzo Insigne (Napoli), ki jih je dosegel pet.

Uvodna tekma šestega kroga med Interjem in Fiorentino je postregla s tremi goli. Slavili so domači, vijolični pa so kljub dobri predstavi, imeli so morda celo boljše priložnosti, domov odšli brez točk.