[2]
87779

Fifa bo podelila nagrade najboljšim

23. 9. 2019, 09.54

Danes ob 20.30 bo Mednarodna nogometna zveza (Fifa) v Milanu podelila nagrade najboljšim za leto 2019. Kandidati za najbolj prestižno žogo so nizozemski branilec angleškega Liverpoola Virgil van Dijk ter stara znanca tovrstnih podelitev, argentinski napadalec Barcelone Lionel Messi ter portugalski napadalec Juventusa Cristiano Ronaldo.

Po mnenju mnogih je prvi favorit za nagrado za najboljšega nogometaša van Dijk. Z Liverpoolom je osvojil ligo prvakov, z Nizozemsko je igral v finalu lige narodov ter se uveljavil kot eden najboljših branilcev na svetu.

Fifino nagrado sta Messi in Ronaldo doslej osvojila vsak po petkrat. Portugalec je z reprezentanco v finalu lige narodovo premagal prav Nizozemsko, z Juventusom pa je bil prvak Italije. Argentinec je ligo prvakov končal kot najboljši strelec, z Barcelono je osvojil špansko prvenstvo, bil je tudi najboljši strelec Evrope, z Argentino pa tretji na južnoameriškem prvenstvu.

Kandidatke za žensko nagrado sta Američanki Megan Rapinoe in Alex Morgan ter Britanka Lucy Bronze.

V svetovno znani operni hiši La Scala v Milanu bodo podelili tudi nagrade najboljšim trenerjem. V moški konkurenci se zanjo potegujejo Jürgen Klopp, Mauricio Pochettino in Pep Guardiola, v ženski pa Jill Ellis, Phil Neville ter Sarina Wiegman.