18898

EBEL: Alba 19 na kolenih v Tivoliju

Avtor: Rok Grilec
5. 10. 2014, 22.31

V osmem kolu razširjenega avstrijskega državnega prvenstva so hokejisti Olimpije pod Rožnikom ugnali madžarsko zasedbo v EBEL. Od Albe 19 so bili boljši s 3:1 in s tem dosegli drugo zmago v tej sezoni.

Ljubljana – Dvorana Tivoli, gledalcev 800, sodniki: Siegel, Smetana (glavna), Ettlmayr (vsi Avstrija), Hribar (Slovenija).Strelci: 1:0 Logar (Pešut, Sotlar, 20.), 1:1 Tokai (Magosi, Kovacs, 27.), 2:1 Leber (White, Cvetek, 38.), 3:1 Ropret (Hočevar, 41.).Kazenske minute: Olimpija 6, Fehervar 10.

V Tivoliju so hokejisti Olimpija spravili na kolena igralce Albe 19

Po zadržanih uvodnih minutah brez pravih nevarnejših akcij so Ljubljančani skušali zapretiti ob številčnih prednostih, toda prva poskusa sta minila brez nevarnejšega strela proti Miklosu Rajni. Na drugi strani je imel več dela domači vratar Andy Chiodo, ko so imeli gostje ob koncu tretjine sami igralca več in 25 sekund tudi dva več, vendar zadetka ni bilo. Zato pa so tretji “power-play” zmaji le izkoristili in po lepi akciji pred golom je za vodstvo poskrbel Miha Logar.

V začetku drugega dela so imeli domači rahlo terensko premoč, poskušali predvsem s streli od daleč, kar pa ni prineslo uspeha. Za Fehervar je nato po napaki domače obrambe, ki je izgubila plošček pred svojim golom, resno zapretil Csaba Kovacs, a je Chiodo strel ubranil, minuto pozneje pa je klonil po strelu Viktorja Tokaija, gol so sodniki potrdili šele po ogledu posnetka. Sledile so nove minute domače premoči, v katerih pa je plošček po strelu Logarja zletel tik ob vratnici, okvir gola pa je nato preprečil veselje Mateju Hočevarju. Ko je že kazalo, da se izid v tej tretjini ne bo spremenil, pa je Rok Leber spretno preusmeril plošček po podaji Matta Whita v mrežo za novo vodstvo zmajev.

Za lažje nadaljevanje pa je nato že v 13. sekundi zadnje tretjine z lepim zadetkom, ko se je plošček od vratnic odbil v mrežo, poskrbel Anže Ropret. Zeleno-beli so tako lažje prestali nalet tekmecev v naslednjih minutah, do konca tekme pa nato brez večjih težav obdržali prednost, si pripravili še nekaj priložnosti, resda pa niso zadeli ob dveh zaporednih prednostih z igralcem več. Gostje so skušali ob koncu brez vratarja in ob Olimpijini izključitvi še ujeti priključek, a je ostalo pri 3:1.

V naslednjem kolu bodo zmaji gostovali, v petek bodo igrali v Beljaku.

EBEL, 8. kolo:

Nedelja, 5. oktober:

Olimpija – Alba 19 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)Dornbirn Bulldogs – VSV 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)Klemen Pretnar je igral v tretjem branilskem paru, prispeval je prvi gol za svojo ekipo, prislužil si je tudi eno dvominutno kazen, Adis Alagič (oba VSV) pa je nastopil v četrtem napaduInnsbruck Haie – Red Bull Salzburg 5:4 (1:0, 1:2, 2:2; 0:0) – po kazenskih strelihLuka Gračnar (Red Bull Salzburg) je vso tekmo kot rezrevni vratar presedel na klopiOrli Znojmo – Black Wings Linz 6:3 (1:2, 1:0, 4:1)Vienna Capitals – Graz 99ers 0:3 (0;2, 0:0, 0:1)Miha Verlič je igral v drugem napadu in je dosegel uvodni zadetek za svoje moštvo, Jakob Raisp (oba Graz 99ers) je bil v vlogi drugega čuvaja mrežeBolzano Foxes – KAC 1:0 (0:0, 0:0, 0:0; 0:0) – po kazenskih strelihŽiga Pance (Bolzano Foxes) je zaigral v drugem napadu, Jan Urbas (KAC) je nastopil v prvem napadu

Lestvica:

1

Stojanović in Mavrič Rožič: Mariborski preobrat na krilih rezervistov! (VIDEO)...Več

2

Kapun pred Večnim derbijem: Tekma sezone za Olimpijo in Maribor, možnosti so 50:50 (VIDEO)...Več